Artykuły 2016

SOP: Turniej piłkarski z gościem specjalnym
W dniach 9-11 czerwca 2016 roku w Krakowie odbędzie się X salwatoriański turniej pilkarski. Gościem specjalnym będzie DAMIAN GORAWSKI (ur. 4 stycznia 1979 w Rudzie Śląskiej) – polski piłkarz grający na pozycji napastnika lub pomocnika.
Trzebinia: Wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej
W ubiegły piątek 13 maja 2016 r. w liturgii Kościoła obchodziliśmy wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Był to wyjątkowy dzień dla Sanktuarium w Trzebinii czyli miejscu, w którym modlitwa do Pani z Fatimy rozbrzmiewa od 66 lat.
Międzywodzie: Rodzinnie za klauzurą
Po raz czwarty, w dniach 8-14 maja br., w salwatoriańskim domu zakonno-rekolekcyjnym w Międzywodziu odbyło się spotkanie rodziców i rodzeństwa salwatorianów. Miało ono bardzo rodzinny i praktyczny wymiar.
USA, Merrillville: Wystawa o Janie Pawle II
„Św. Jan Paweł II, Papież, który jako raz pierwszy...” to tytuł wystawy o naszym wielkim Rodaku w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville w stanie Indiana, niedaleko Chicago. Jej otwarcia dokonał ordynariusz tamtejszej diecezji Gary, bp Donald Hying. W uroczystości wziął też udział między ks. Piotr Filas, polski prowincjał salwatorianów.
RMS: Dobre Spotkanie dla Dolnego Śląska
W dniach 7-8 maja 2016 roku odbył się kolejny DS dla DŚ, czyli Dobre Spotkanie dla Dolnego Śląska Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Było to spotkanie wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy w historii odbyło się ono w Seminarium Duchownym w Bagnie! Był to idealny czas, by spotkać się ze sobą ponownie oraz skupić się na relacji z Panem Bogiem.
RMS: Dni Skupienia
W dniach 15-16 kwietnia w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej odbył się kolejny Dzień Skupienia organizowany przez Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej. Uczestnikami tego spotkania byli członkowie z elbląskiego oddziału RMSu. Przewodnikiem duchowym tego czasu był ks. Maciej Szeszko SDS. Z racji przeżywanego w Kościele Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia i przygotowań do Światowych Dni Młodzieży tematem czasu skupienia było Miłosierdzie.
WMS: Noc Nikodemowa
W nocy z dnia 7 na 8 maja 2016 roku na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku odbyła się zorganizowana przez Wolontariat Misyjny Salvator Noc Nikodemowa. Na spotkaniu uczestniczyło 18 osób. Podobnie, jak podczas poprzednich Nocy, był to czas wypełniony modlitwą, medytacją, refleksją nad Słowem Bożym, życiem ludzkim, a także relacjami międzyludzkimi i tymi z Panem Bogiem.
Bagno: Koncert muzyki dawnej
W niedzielne popołudnie 8 maja 2016 roku, sala dębowa zabytkowego pałacu w Bagnie wypełniła się licznie przybyłymi melomanami. W sumie zgromadziło się ponad sto osób, by wysłuchać koncertu: „Muzyczna podróż od średniowiecza do baroku” w wykonaniu Zespołu muzyki dawnej TIBORYUS ze Świeradowa Zdroju pod kierownictwem Ryszarda Dembińskiego oraz artystów z Wrocławia: Ligii Nowak grającej na harfie i Julity Przybylskiej-Nowak zasiadającej przy...
Bagno: Wykład o liturgii
Z inicjatywy Koła Naukowego Alumnów i miłośników Mszy Świętej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (tzw. mszy trydenckiej) w czwartek 28 kwietnia 2016 roku o godz. 19:30, w murach domu zakonnego salwatorianów w Bagnie odbył się wykład dra Pawła Milcarka na temat: „Zapomniane gesty i symbole liturgiczne”. W spotkaniu uczestniczyły osoby świeckie oraz alumni WSD, nowicjusze salwatoriańscy, bracia zakonni, księża goście i wychowawcy.
RMS: Majówka 2016
W tegoroczną majówkę, w dniach 29 kwietnia – 3 maja 2016 roku, miało miejsce kolejne spotkanie Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Tym razem odbyło się ono w Krzyżu Wielkopolskim. Nie zabrakło czasu na rozważanie Pisma Świętego, a także na wysiłek fizyczny.
Strona 10 z 18

Archiwum aktualności

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010