USA, Merrillville: Wystawa o Janie Pawle II

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

USA, Merrillville: Wystawa o Janie Pawle II

„Św. Jan Paweł II, Papież, który jako raz pierwszy...” to tytuł wystawy o naszym wielkim Rodaku w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville w stanie Indiana, niedaleko Chicago. Jej otwarcia dokonał ordynariusz tamtejszej diecezji Gary, bp Donald Hying. W uroczystości wziął też udział między ks. Piotr Filas, polski prowincjał salwatorianów.
{[description]}

Wystawa prezentuje pontyfikat Papieża z Polski jako całkowicie nowatorski. Statystyka, która ten blisko 27-letni okres, ukazuje niezwykły fenomen tego pontyfikatu z przełomu XX i XXI wieku, obfitujący w liczne rekordy.

Na wystawie zgromadzono eksponaty podarowane do sanktuarium w Merrillville przez różnych ofiarodawców, które w pokaźnej części stanowią relikwie drugiego stopnia – od złotych spinek do koszuli poprzez naczynia z zastawy papieskiego stołu aż po jego buty narciarskie. Ponadto na wystawie można obejrzeć m. in. monety z wizerunkiem Jana Pawła II, znaczki, medale, książki z jego autografami, okolicznościowe obrazki czy bilety wstępu na uroczystości celebrowane przez Papieża na placu św. Piotra w Rzymie, w tym z kanonizacji Siostry Faustyny. Wystawie towarzyszą projekcje filmów o św. Janie Pawle II.

Celem wystawy jest nieustanne przypominanie pontyfikatu i nauczania naszego największego Rodaka, tak w środowisku polonijnym z Chicago i okolic, które licznie nawiedza sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville, a dzięki wersji angielskiej wystawy także rodowitym Amerykanom, którzy również okazują wielkie zainteresowanie, miłość i przywiązanie do św. Jana Pawła II.

Otwarcie wystawy zaplanowano na dzień obchodów jubileuszu 50-lecia kapłaństwa ks. Józefa Zuziaka, salwatorianina, którego wyświęcił na kapłana 50 lat temu arcybiskup Karol Wojtyła.

Źródło: http://kosciol.wiara.pl/doc/3159739.USA-Wystawa-o-Janie-Pawle-II-w-Merrillville