WMS: Noc Nikodemowa

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

WMS: Noc Nikodemowa

W nocy z dnia 7 na 8 maja 2016 roku na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku odbyła się zorganizowana przez Wolontariat Misyjny Salvator Noc Nikodemowa. Na spotkaniu uczestniczyło 18 osób. Podobnie, jak podczas poprzednich Nocy, był to czas wypełniony modlitwą, medytacją, refleksją nad Słowem Bożym, życiem ludzkim, a także relacjami międzyludzkimi i tymi z Panem Bogiem.
{[description]}

Oto relacja uczestników spotkania:
Przez 2 dni stworzyliśmy swoistą wspólnotę, w której każda osoba mogła poczuć się odpowiedzialna za siebie wzajemnie. Mogliśmy brać, ale również dawać, jak to mawiał o. Franciszek Maria od Krzyża Jordan, założyciel Salwatorianów: „Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu.”
Po przybyciu na miejsce mieliśmy czas na wspólną integrację, rozmowy, zrobienie ostatnich zakupów (potrzebnych do stworzenia wspólnych posiłków), po czym stopniowo rozmowy między uczestnikami zaczęły milknąć, a rozpoczął się osobisty i osobliwy dialog z Bogiem – po prostu ja i Bóg.
Spotkanie zakończyło się w Uroczystość Wniebowstąpienia, co było wymownym znakiem przejścia z ciemności do światła. Cały cykl Nocy Nikodemowych do tego nas przygotowuje, byśmy zostawili ciemności świata na rzecz światłości Nieba. Obowiązkowym punktem programu była codzienna Msza Święta, czytanie Pisma Świętego, Adoracja, a także dziele się Słowem czy doświadczeniami, które spotykały każdą i każdego z nas.
Tym, co dodatkowo pomagało nam dostrzegać piękno Boga w otaczającym nas świecie, była lokalizacja, gdyż do plaży mieliśmy niecałe 200m.
Noce Nikodemowe, zostały tak przemyślane, aby odbywały się w różnych częściach Polski, a dzięki temu każdy, niezależnie skąd pochodzi mógł zachwycić się tym, czego nie ma na co dzień.
Wielkie Bóg Zapłać ks. Kamilowi Leszczyńskiemu oraz ks. Danielowi Jamrożemu za organizację i przygotowanie takiego czasu, aby każdy mógł na nowo spotkać Boga w swoim życiu!
Musimy jednak pamiętać, że Noc Nikodemowa to nie jest tylko jednorazowe wydarzenie, ale początek…
Co z tym zrobimy, zależy tylko i wyłącznie od nas samych…
Wolontariusze WMS: Dawid Bukowski, Łukasz Werbowy


WMS: Noc Nikodemowa Zobacz galerię