Artykuły 2016

Bielsko-Biała: Dni Skupienia RMS
W dniach 22-23 kwietnia 2016 roku odbyły się dni skupienia Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Miejscem wydarzenia była Parafia p.w. NMP Królowej Świata w stolicy Podbeskidzia – Bielsku-Białej.
Wakacje z SOPem
Przed nami jakże oczekiwany czas – WAKACJE !!! Salwatoriański Ośrodek Powołań tradycyjnie jak co roku przygotował kilka propozycji na spędzenie tego czasu razem z Salwatorianami. Poszczególne turnusy rekolekcyjne są przeznaczone dla młodzieży męskiej od gimnazjum wzwyż. Mając jednak na uwadze duże zainteresowanie najmłodszych sympatyków SOP, jeden z turnusów obejmie właśnie najmłodszych w wieku szkoły podstawowej.
Bielsko-Biała: Modlitwa za maturzystę
W dniu 3 maja 2016 roku, w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski rozpoczęliśmy szturm modlitewny za maturzystów. We Mszy Świętej o godz. 19:00 wzięło udział kilkudziesięciu maturzystów z Bielska-Białej i okolic.
Albania, Bilaj: Mocni w Duchu
W niedzielę, 1 maja 2016 roku w kościele parafialnym p.w. św. Jana Chrzciciela w Bilaj grupa ponad trzydziestu osób przyjęła sakrament bierzmowania. Szafarzem sakramentu był administrator apostolski diecezji Tirana-Durres ks. bp Georg Frendo OP.
Zambia: Początki nowej fundacji
W dniach 19-27 kwietnia 2016 roku odbyła się wizytacja prowincjalna nowego miejsca salwatoriańskiej posługi, jakim jest placówka w zambijskiej Archidiecezji Lusaka. Prowincjał ks. Piotr Filas oraz konsultor do spraw misji ks. Mirosław Stanek, przyjechali do tego afrykańskiego kraju, aby osobiście zapoznać się z wynikami kilkumiesięcznej pracy ks. Pawła Fiącka, zmierzającej do oficjalnego zainaugurowania działalności misyjnej w tym kraju.
RMS: Kurs animatorów
W drugi weekend kwietnia odbyła się kolejna w tym roku szkolnym odsłona kursu dla animatorów Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Tym razem wydarzenie miało miejsce w Trzebnicy. Grupa 40 młodych ludzi z całego kraju spotkała się, by szkolić swoje umiejętności liderskie, pogłębić swoją więź z Panem Bogiem oraz by spędzić ten czas w radości.
Bagno: Zaproszenie na wykład
W dniu 28 kwietnia 2016 roku (czwartek) o godzinie 19:30 w Auli Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów w Bagnie odbędzie się organizowany przez Koło Naukowe Alumnów i poprowadzony przez dr Pawła Milcarka wykład otwarty pt. "Zapomniane gesty i symbole liturgiczne " . Zapraszamy do udziału w wydarzeniu.
Elbląg: III Rodzinny Turniej Sportowy
W sobotę 23 kwietnia 2016 roku Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Salwator, kierowany przez prezesa Marka Oziemkiewicza, zorganizował III edycję Rodzinnego Turnieju Sportowego.
Elbląg: Droga Światła
W niedzielę dnia 24 kwietnia 2016 roku Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej przedstawił Drogę Światła - nabożeństwo artystyczne dla wierzących, wątpiących i szukających Boga.
Trzebnica: Peregrynacja symboli ŚDM
W dniu 8 kwietnia 2016 roku w Trzebnicy, odbyła się uroczysta peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży - krzyża ŚDM oraz ikony Matki Bożej Salus Populi Romani.
Strona 11 z 18

Archiwum aktualności

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010