Artykuły 2016

RMS: Zaproszenie na Majówkę 2016
W dniach 29 kwietnia - 3 maja 2016 roku, w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Poznańskiej 12 w Krzyżu Wielkopolskim odbędzie się kolejny wyjazd organizowany przez Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej "Majówka z RMSem". Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wydarzeniu.
Bielsko-Biała: Pomódl się za maturzystę!
W przeddzień matur, dnia 3 maja 2016 roku, o godz. 19:00 w kościele salwatorianów w Bielsku-Białej przy ul. Startowej 16 zostanie odprawiona Msza św. za tegorocznych maturzystów.
Bielsko-Biała: Niedziela z Bratem Albertem
W minioną niedzielę dnia 17 kwietnia 2016 roku w kościele salwatorianów w Bialsku-Białej przy ul. Startowej 16, odbyła się uroczystość na cześć Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.
WSD Bagno: XIII Salwatoriańskie Sympozjum Misyjne
W dniach 16-17 kwietnia 2016 roku odbyło się XIII Salwatoriańskie Sympozjum Misyjne. Jego celem było przybliżenie uczestnikom działalności salwatorianów na Filipinach.
Trzebinia: tydzień modlitw "Tak na serio"
„Tak na Serio” to hasło tygodnia modlitw za małżonków i osoby powołane do małżeństwa, który odbędzie się w dniach od 15 do 21 maja 2016 r. w naszej bazylice. Projekt skierowany jest do małżeństw zarówno raczkujących jak i z wieloletnim stażem, a także do osób samotnych, żyjących w związkach niesakramentalnych, narzeczonych, czy borykających się z problemami małżeńskimi.
CFD Kraków: Dom na skale
W dniach 15-17 kwietnia 2016 r. w ramach Szkoły Modlitwy Słowem Bożym odbyła się sesja formacyjna: „Dom na skale”. Uczestniczyło w niej 91 osób.
Radio Watykańskie: Co nieco o Salwatorianach
W dniu 15 kwietnia 2016 roku w Radio Watykańskim, wyemitowana została audycja pt. „Salwatorianie – charyzmat zakonu i wyzwania współczesności” – rozmowa z o. prof. Bogdanem Giemzą SDS oraz ks. Jerzym Olszówka SDS. Audycja nagrana została w Katolickim Radiu Podlasie w Siedlcach.
Bazylika Mniejsza NSPJ w Trzebini: z cyklu spotkań "Serce w serce z Jezusem"
W miniony wtorek odbyła się kolejna odsłona prowadzonych przez ks. Michała Olszewskiego SCJ spotkań "Serce w serce z Jezusem". Ciesząca się ogromnym zainteresowaniem Msza św. z nabożeństwem o uzdrowienie i uwolnienie także i tym razem przyciągnęła rzesze wiernych. Tematyka tych spotkań dotyka 8 błogosławieństw z piątego rozdziału Ewangelii św. Mateusza.
Bielsko-Biała: Hospicjum
Wielkanocne spotkanie Rodziny Hospicyjnej św. Kamila działającej przy parafii Salwatorianów pw. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej odbyło się w ostatni dzień marca br. Zebrani na popołudniowej Eucharystii w kościele - członkowie zespołu hospicyjnego św. Kamila, Hospicyjnego Ruchu Modlitewnego, rodziny podopiecznych hospicjum, darczyńcy, podziękowali Bogu za dar hospicjum św. Kamila i prosili, aby ono dalej się rozwijało, modlili się w intencji tych, którzy doświadczyli...
CFD w Krakowie: sesja „Między psychiczną równowagą a duchową dojrzałością ".
W dniach 8-10 kwietnia 2016 r. odbyła się sesja „Między psychiczną równowagą a duchową dojrzałością. Rozeznawanie w świetle drogi uczniów do Emaus”. Nauki poprowadził Krzysztof Dyrek SJ - kierownik duchowy, rekolekcjonista, psychoterapeuta i duszpasterz Centrum Duchowości w Częstochowie. W weekendowych rozważaniach wzięło udział około 150 osób.
Strona 12 z 18

Archiwum aktualności

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010