Artykuły 2016

RMS: Wakacyjne propozycje dla młodych
Nie masz pomysłu na wakacje? Chciałbyś przeżyć je w niepowtarzalnym gronie? Zobacz co przygotowali salwatorianie i sprawdź „co” w tym roku czeka na Ciebie. Takie zaproszenie kieruje Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej do młodych naszych parafii, ale i każdego kto zechce wziąć udział w spotkaniach – lista wygląda następująco...
Albania, Bilaj: Przydomowy biwak
Po długim i wymagającym roku szkolnym w Albanii rozpoczęły się wakacje. Pierwsze dni lata dzieci i młodzież z Bilaj mogli spędzić na zorganizowanym przez salwatorianów biwaku. Tydzień pod namiotami spędzony w duchu harcerskim obfitował w wiele atrakcji i wydarzeń.
Trzebnica: Ogólnopolska pielgrzymka w parafii Św. Jadwigi Śląskiej
W dniu 18 czerwca 2016 roku odbyła się Ogólnopolska pielgrzymka parafii w Trzebnicy, której patronuje trzebnicka księżna, Św. Jadwiga Śląska. Centralnym punktem pierwszego ogólnopolskiego spotkania jadwiżańskich parafii była Eucharystia, której w trzebnickiej bazylice przewodniczył abp Józef Kupny.
Niespodziewana wizyta papieża w „Monte Tabor”
W dniu 17 czerwca 2016 roku, w ramach „piątków miłosierdzia”, papież Franciszek odwiedził wspólnotę „Góra Tabor”, oferującą pomoc księżom w kryzysie, którzy w tym miejscu mogą odnaleźć na nowo siebie i swoje powołanie, bez względu na motyw czy powód, z jakiego przeżywają trudności.
Bielsko-Biała (Cygański Las): Marsz Dla Życia i Rodziny
Pod hasłem „Każde życie jest bezcenne” około tysiąca osób przeszło w sobotę 11 czerwca 2016 roku ulicami Bielska-Białej w Marszu dla Życia i Rodziny. Całe rodziny, osoby z różnych środowisk i organizacji, duchowni oraz świeccy skandując, śpiewając i prezentując osobiste świadectwa, wyrażali swój pozytywny stosunek do wartości życia, małżeństwa i rodziny.
Bielsko-Biała (Cygański Las): Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego
W dniach 9 -10 czerwca 2016 roku Parafia NMP Królowej Świata przy ul. Startowej 16 w Bielsku-Białej gościła kopię obrazu Jezusa Miłosiernego. Obraz ten, Zbawiciel polecił namalować siostrze Faustynie. Wraz z nim do parafii przybyły relikwie św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny Kowalskiej, apostołów Bożego Miłosierdzia.
Trzebnica: Zaproszenie na pielgrzymkę
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej pielgrzymce z parafii pw. Św. Jadwigi Śląskiej do Patronki w Trzebnicy, która odbędzie się w sobotę 18 czerwca 2016 roku.
SOP: Wybrali Mistrza!
W dniach od 9 do 11 czerwca 2016 roku przeszło 100 ministrantów i lektorów z rożnych stron Polski wzięło udział w X Salwatoriańskim Turnieju Piłkarskim, któremu patronuje Prowincjał Salwatorianów Ks. Piotr Filas. Oczywiście nie zabrakło pozytywnych emocji, dobrej rywalizacji i doświadczenia Wspólnoty.
RMS: Salwatoriańskie Forum Młodych
Ruszyły zapisy na 23 Salwatoriańskie Forum Młodych. Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zaprasza wszystkich bardzo serdecznie do wzięcia udziału w tym największym salwatoriańskim spotkaniu ludzi młodych. Tradycyjnie spotkanie odbędzie się w Dobroszycach, w terminie od 2 do 11 lipca 2016 roku.
Bielsko-Biała (Cygański Las): Poświęcenie Drogi Światła
W minioną niedzielę 5 czerwca 2016 roku przy kościele NMP Królowej Świata w Bielsku-Białej poświęcono Drogę Światła. Dokonał tego ks. bp Roman Pindel ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Na uroczystości obecny był ks. Piotr Filas SDS, prowincjał salwatorianów, a także kapłani z dekanatu i kurii oraz delegacje urzędów i instytucji społecznych.
Strona 8 z 18

Archiwum aktualności

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010