Artykuły 2016

Albania, Batore: Niedziela Miłosierdzia z Janem Pawłem II
Niedziela Miłosierdzia Bożego była w sposób uroczysty obchodzona w parafii p.w. św. Jana Pawła II w Bathore. Redemptoryści posługujący w miejscowości znajdującej się nieopodal stolicy Albanii, Tirany zorganizowali dzień pamięci ku czci papieża Polaka.
Albania, Bilaj: Parafia szkołą historii
Działalność misyjna salwatorianów w Albanii przybiera niejednokrotnie różne formy. Oprócz misji ewangelizacyjnej zakonnicy angażują się również na polu edukacyjnym, wychowawczym i kulturowym. W ostatnią sobotę w domu parafialnym w Bilaj zorganizowano spotkanie autorskie z panią Manushe Caka. Okazją było wydanie przez autorkę książki opisującej historyczne dzieje mieszkańców terenu, na którym obecnie znajduje się parafia Bilaj.
Lublin, KUL: O ochronie życia z Ks. Prof. Tadeuszem Styczniem SDS
W poniedziałek dnia 4 kwietnia 2016 r. w Kampusie Głównym KUL w Lublinie odbyła się VII Międzynarodowa Konferencja Imienia Ks. Prof. Tadeusza Stycznia SDS, organizowana z okazji Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia pt. „Instytucje broniące życia”.
Albania Durres: Czynne Miłosierdzie
Uczynki miłosierdzia zarówno, co do ciała, jak i duszy są konkretnym przejawem dobroczynności i miłosierdzia w codzienności. Ojciec święty Franciszek ogłaszając Jubileuszowy Rok Miłosierdzia zachęcił wiernych by w sposób szczególny praktykowali w swym życiu uczynki miłosierdzia. W radosnym okresie wielkanocnym osoby konsekrowane dekanatu Durres odwiedziły w areszcie śledczym tych, którzy nie mogli spędzić Świąt ze swoją rodziną.
Kraków: Niedziela Miłosierdzia u salwatorianów
Dnia 3 kwietnia 2016 roku, w Krakowie-Łagiewnikach, obchodzono szczególnie uroczyście Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wspólnota salwatorianów z domu zakonnego przy ul. Siostry Faustyny, jak co roku, włączyła się w obchody. Obok domu współbracia z Wydawnictwa Salwator, wystawili namiot z szeroką ofertą wydawniczą.
Historycy Kościoła w Gnieźnie
W dniach 31 marca-1 kwietnia 2016 roku, w Gnieźnie, miało miejsce doroczne Spotkanie Profesorów i Wykładowców Historii Kościoła w Polsce. Tematem wiodącym w Roku Jubileuszowym 1050 rocznicy Chrztu Polski były początki chrystianizacji Polski. Gospodarzem spotkania był prymas Polski abp Wojciech Polak.
Albania: Piknik wielkanocny
Piękna pogoda, wiosenna aura i radość wielkanocna towarzyszyły młodzieży salwatoriańskiej podczas świątecznego pikniku. Wcześnie rano grupa ponad trzydziestu osób wyruszyła pieszo na wzgórza górujące nad parafią Bilaj. Strome podejście nie sprawiło nikomu trudności i po zdobyciu szczytu wszyscy zgromadzili się na Eucharystii. Po wspólnej modlitwie nastąpił ciąg dalszy wędrówki w kierunku jeziora.
Mikuszowice Śląskie: Przyjęcie do służby liturgicznej
W Wielki Czwartek, który jest pamiątką ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa, w Mikuszowicach Śląskich miało miejsce przyjęcie kandydatów do grona Liturgicznej Służby Ołtarza. Odbywało się ono na trzech płaszczyznach. Do grona kandydatów (rok próby) przystąpiło trzech chłopaków ze szkoły podstawowej: Jakub Zaucha, Dawid Błeszyński i Stanisław Bucior.
Warszawa: Zaproszenie do tańca wielkanocnego
Salwatorianie z warszawskiej parafii pw. NMP Matki Zbawiciela zapraszają na świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego poprzez TANIEC WIELKANOCNY, który zostanie wykonany na chwałę Boga w najbliższą niedzielę, 3 kwietnia 2016 roku, o godzinie 14.30 na Krakowskim Przedmieściu (między kościołem akademickim św. Anny, a Kolumną Zygmunta).
Ponice: Apostołowie Miłosierdzia w Parafii
Dnia 26 marca 2016 roku, w czasie uroczystej Mszy św. Wigilii Paschalnej, ks. Piotr Filas, prowincjał salwatorianów, poświęcił ołtarz ku czci Bożego Miłosierdzia, z wizerunkami Jezusa Miłosiernego, św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny Kowalskiej. W uroczystości wziął udział ks. Mieczysław Pajdo, proboszcz parafii, i ks. Andrzej Iwaniuk oraz licznie zgromadzeni wierni z Ponic i goście.
Strona 13 z 18

Archiwum aktualności

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010