Artykuły 2016

Oborniki Śl.: Chrzcielne oratorium
W niedzielny wieczór, dnia 28 sierpnia, w kościele parafialnym pw. Judy Tadeusza i Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich wystawione zostało Oratorium Roberta Grudnia z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski, pt. „Bóg Ciebie ochrzcił! Bóg dał Ci siłę!”.
Zaproszenie: Poznaj swoją twarz
Przed nami kolejne salwatoriańskie spotkanie młodych. Jeśli chcesz na nowo odkryć swoją chrześcijańską tożsamość, obraz Pana Boga w swoim życiu i uwierzyć jak mocno CIĘ kocha - przyjedź!
Merrillville: Bądź Miłosierny!
Ma prawdopodobnie największą koronę na świecie i bardzo wymowną łzę na lewym policzku. Czarna Madonna z salwatoriańskiego sanktuarium w amerykańskim stanie Indiana, znowu przyciągnęła do siebie tysiące ludzi, zwłaszcza młodych.
Bielsko-Biała: Śnieżynki u Matki
Z historią sięgającą 1993 roku, salwatoriańska grupa „Biała nr 5” mogła pochwalić się już wieloma latami pielgrzymowania na Jasną Górę. Także w tym roku, w ramach XXV, jubileuszowej pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej, nie mogło zabraknąć „śnieżynek” lub „Oficjalnych Chuliganów Jezusa" jak nieoficjalnie zwą się pielgrzymi tej grupy. Pod przewodnictwem ks. Jacka Nowaka, wikariusza z parafii NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej, grupa ok 60 osób, w dniach 6-11 sierpnia,...
SOP: Rafał i Marcin Mroczek ambasadorami ŚDM u Salwatorianów
Po udanych akcjach wakacyjnych Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań, nadszedł czas na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Poprzedziły je Dni w Diecezjach jakie spędziliśmy w Trzebnicy. W konkretnych wydarzeniach, modlitwie i budowaniu wspólnoty, młodzież z 9 krajów, które przyjechały na Dolny Śląsk, mogła jeszcze bardziej poznać Salwatorianów i odkrywać Boga, bogatego w MIŁOSIERDZIE.
Trzebinia CFD: Spotkanie młodych z archidiecezji paryskiej
Przy okazji Światowych Dni Młodzieży, młodzi z archidiecezji paryskiej spotkali się 25 lipca br. w Trzebini. W wydarzeniu wzięło udział ok. 3.600 młodych osób, 80 kapłanów i dwóch biskupów pomocniczych z Paryża.
Pożegnanie: Śp. Ks. Tomasz Chudy SDS (1965-2016)
W dniu 25 lipca 2016 roku we Wrocławiu zmarł Ks. Tomasz Chudy SDS. Odszedł do Pana w: 51 roku życia, 25 roku kapłaństwa i 31 roku życia zakonnego. Jego pogrzeb odbędzie się dnia 28 lipca br. o godz. 11.00 w kościele p.w. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej. Zostanie pochowany w grobowcu zakonnym na cmentarzu w Bystrej.
Trzebnica: ŚDM po salwatoriańsku
Od środy, dnia 20 lipca, salwatorianie goszczą w Trzebnicy grupy pielgrzymów z Kanady, Albanii, Rumunii, Ukrainy, Niemiec, Meksyku i Polski. Przed Światowymi Dniami Młodzieży odbywa się międzynarodowe spotkanie młodzieży związanej z salwatorianami.
RMS: Raz się żyje
Od 2 do 10 lipca w podwrocławskich Dobroszycach odbyło się XXIII Salwatoriańskie Forum Młodych. To największa impreza dedykowana młodzieży skupionej wokół salwatorianów. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wydarzenia.
Albania, Bilaj: Święto pod Dębem
Uroczystość św. Piotra i Pawła we wsi Mallkuc obchodzona była w wyjątkowy sposób. Tam pośród drzew w lasku nieopodal wioski znajduje się miejsce o szczególnym znaczeniu dla wszystkich mieszkańców. Niewielka polana a na niej górujący ponad innymi drzewami Dąb. W trawie gdzieniegdzie porozrzucanie kamienne ciosy - świadkowie dawnych czasów. To tu przed laty stał kościół pw. św. Piotra Apostoła.
Strona 7 z 18

Archiwum aktualności

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010