RMS: Majówka 2016

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

RMS: Majówka 2016

W tegoroczną majówkę, w dniach 29 kwietnia – 3 maja 2016 roku, miało miejsce kolejne spotkanie Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Tym razem odbyło się ono w Krzyżu Wielkopolskim. Nie zabrakło czasu na rozważanie Pisma Świętego, a także na wysiłek fizyczny.
{[description]}

Głównym tematem rekolekcji było życie św. Pawła z Tarsu. Przez 4 dni duszpasterze – ks. Maciej i ks. Łukasz, przybliżyli młodzieży salwatoriańskiej jego pochodzenie, działalność, nawrócenie i wyprawy. Poruszonych zostało wiele kwestii, które nie są powszechnie znane, np. to, że św. Paweł był Żydem, ale miał także obywatelstwo Rzymskie i często wykorzystywał to, by wyjść z opresji.

Oto relacja jednej z uczestniczek majówki:

W pierwszy dzień udaliśmy się na kajaki. Spływ zajął nam 7 godzin i wszyscy wyszli z niego zmęczeni, ale nie było nikogo, kto by narzekał. W zamian za wysiłek fizyczny otrzymaliśmy przepiękne widoki Wielkopolski oraz wspólnie spędzony przemile czas.

W kolejnych dwóch dniach odbyły się „małe” wyprawy rowerowe. W sumie przejechaliśmy 100 km. Pojechaliśmy do Drawieńskiego Parku Narodowego oraz do Wielenia. Każdej z wycieczek towarzyszyła miła atmosfera oraz myśli, które zostały w naszych głowach po konferencjach księży w plenerze.

Tegoroczna majówka była idealną okazją, by oprócz spotkania się ze znajomymi, pogłębić relację z Panem Bogiem oraz poprawić swoją kondycję fizyczną. Każdy znalazł coś dla siebie.

Zdjęcia - https://goo.gl/photos/wNkp3kdyiQdue3ov9


RMS: Majówka 2016 Zobacz galerię