Bagno: Koncert muzyki dawnej

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Bagno: Koncert muzyki dawnej

W niedzielne popołudnie 8 maja 2016 roku, sala dębowa zabytkowego pałacu w Bagnie wypełniła się licznie przybyłymi melomanami. W sumie zgromadziło się ponad sto osób, by wysłuchać koncertu: „Muzyczna podróż od średniowiecza do baroku” w wykonaniu Zespołu muzyki dawnej TIBORYUS ze Świeradowa Zdroju pod kierownictwem Ryszarda Dembińskiego oraz artystów z Wrocławia: Ligii Nowak grającej na harfie i Julity Przybylskiej-Nowak zasiadającej przy fortepianie.
{[description]}

W programie znalazły się utwory anonimowych kompozytorów z XIII i XV wieku, a także Thomasa Ravenscrofta, Henriette Renie, Muzio Clementiego i Johanna Sebastiana Bacha. Koncert wykonany w Bagnie z inicjatywy Obornickiego Ośrodka Kultury oraz Ośrodka Kultury i Sztuki z Wrocławia, odbył się w ramach Festiwalu Maj z Muzyka Dawną, organizowanego od 25 lat na Dolnym Śląsku. Kolejne koncerty w ramach tegorocznej edycji festiwalu odbędą się m.in.:
Wrocław, 17 maja, wtorek, godz. 17:00
Sala Konferencyjna Ossolineum
KWINTET MAJOWY

Wrocław, 18 maja, środa, godz. 19:00
Sala Wielka Ratusza, Wrocław
Muzyczna podróż od średniowiecza do klasycyzmu

Wrocław, 19 maja, czwartek, godz. 19:00
Sala Oratorium Marianum, Uniwersytet Wrocławski
WROCŁAW BAROQUE ENSEMBLE

Wrocław, 24 maja, wtorek, godz. 19:00
Narodowe Forum Muzyki
ART CHAMBER DUO (w programie: J.S. Bach, A. Corelli, T.A. Vitali)

Koncerty XXV Festwalu Maj z Muzyką Dawną odbywają się także w Kudowie-Zdroju, Jaworze, Trzebieszowie i Dusznikach-Zdroju.