Artykuły 2016

Koczurki: Poświęcenie pól i modlitwa o urodzaje
W dniu 3 maja 2016 roku odbył się odpust ku czci NMP Królowej Polski w filialnym kościele w Koniowie. Do uczestnictwa w uroczystej Eucharystii zostali zaproszeni wszyscy parafianie z okolicznych wsi.
Bielsko-Biała, Hospicjum św. Kamila: Pielgrzymka do Włoch
W dniach 13-21 maja 2016 roku, wolontariusze i sympatycy Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej odbyli pielgrzymkę po włoskich sanktuariach. 45 osób pod duchowym przewodnictwem ks. Andrzeja Pacholika SDS i opieką pani Joanny Kubiczek odwiedziły m.in. Asyż, Casia Orvieto, Rzym, Neapol, Pompeje, San Giovanii Rotondo, Loreto.
Trzebinia, CFD: Międzyzakonny Juniorat Sióstr
W Centrum Formacji Duchowej w Trzebini zakończyła się pierwsza edycja (2011-2016) pięcioletniego junioratu międzyzakonnego dla sióstr zakonnych. Mszy Świętej dziękczynnej 3 czerwca br. przewodniczył ks. bp dr Kazimierz Gurda, ordynariusz diecezji siedleckiej i przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego przy Episkopacie Polski. W dziękczynieniu, oprócz uczestniczek Kursu i formatorów, wziął udział prowincjał Polskiej...
WMS: Spotkanie Ogólnopolskie w Zakrzowie
W dniach 25 - 29 maja 2016 roku odbyło się kolejne ogólnopolskie spotkanie Wolontariatu Misyjnego Salvator. Tym razem miejscem spotkania był Zakrzów w powiecie wadowickim (woj. małopolskie).
RMS: Salwatoriański Festiwal Muzyki Religijnej
W dniach 26 - 28 maja 2016 roku w Trzebnicy odbył się coroczny Festiwal Piosenki Religijnej. Tegorocznym mottem imprezy było hasło: "Pokochaj Miłość. Nie wiesz co to znaczy?" . Tym razem miasto św. Jadwigi Śląskiej gościło blisko 100 uczestników.
Warszawa: Tydzień modlitw TAK NA SERIO
W dniach 14 - 22 maja 2016 roku w salwatoriańskiej parafii przy ul. Olimpijskiej w Warszawie, już po raz 3 w tym roku, odbyła się inicjatywa TAK NA SERIO, czyli Tydzień Modlitw o Powołania do Małżeństwa. Dzieło zainicjował dwa lata temu ks. Maciej Dalibor SDS wraz z grupą akademicką, aby zwrócić uwagę na dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa, jak również na wartość tego sakramentu.
WSD w Bagnie: Święcenia kapłańskie
Dnia 21 maja 2016 roku pięciu diakonów WSD Salwatorianów w Bagnie przyjęło święcenia prezbiteratu. Uroczystości święceń odbyły się w Bazylice Mniejszej Najświętszego Serca Pana Jezusa i w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini. Szafarzem święceń był Ks. Bp. Damian Muskus OFM – biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej.
Kraków: Jak prowadzić życie duchowe?
W dniach 20-22 maja 2016 roku w ramach Szkoły Duchowości Ojca Jordana odbyła się sesja formacyjna „Jak prowadzić życie duchowe?”. Prowadzili ją Piotr Szyrszeń SDS - duszpasterz CFD w Krakowie i Józef Tarnówka SDS - wykładowca filozofii, tłumacz „Dziennika duchowego” O. Jordana.
Kraków: Srebrny Jubileusz
W piątek, 13 maja 2016 r., o godz. 18.30, salwatorianie, którzy przed 25 laty otrzymali święcenia kapłańskie, a wśród nich ks. Joachim Stencel SDS, pełniący posługę w CFD, odprawili Mszę świętą w Krakowie. Dziękczynienie Bogu przeżywali w kościele rektoralnym pw. Boskiego Zbawiciela przy ul. św. Jacka 16, w którym przed ćwierć wiekiem otrzymali dar kapłaństwa służebnego z rąk bpa Kazimierza Nycza, ówczesnego biskupa pomocniczego archidiecezji...
Horyniec-Zdrój i Medyka: Misja w Gimnazjum
W Środę Popielcową papież Franciszek rozesłał na cały świat ponad 1000 Misjonarzy Miłosierdzia, którzy mają być żywym znakiem tego, że Bóg Ojciec przygarnia tych, którzy starają się o Jego przebaczenie. W dniach 13 oraz 19 maja 2016 roku Salwatorianin, ks. Wojciech Porada SDS, pracujący na co dzień na misjach w Albanii przeprowadził spotkania dla uczniów dwóch gimnazjów na Podkarpaciu.
Strona 9 z 18

Archiwum aktualności

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010