RMS: Dobre Spotkanie dla Dolnego Śląska

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

RMS: Dobre Spotkanie dla Dolnego Śląska

W dniach 7-8 maja 2016 roku odbył się kolejny DS dla DŚ, czyli Dobre Spotkanie dla Dolnego Śląska Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Było to spotkanie wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy w historii odbyło się ono w Seminarium Duchownym w Bagnie! Był to idealny czas, by spotkać się ze sobą ponownie oraz skupić się na relacji z Panem Bogiem.
{[description]}

Oto realacja jednego z uczestników Spotkania:

Dobre Spotkanie rozpoczęło się w piątek o godzinie 18. Wszyscy wspólnie udaliśmy się na majówkę, którą przeżyliśmy wraz z innymi duchownymi mieszkającymi w Bagnie. Następnymi punktami programu były posiłek i Msza święta. Po spotkaniu z Panem Bogiem w Eucharystii przyszedł czas na integrację. Podczas wieczorku w radości graliśmy w różne gry, które miały na celu lepsze poznanie innych uczestników DS-u oraz przede wszystkim- dobrą zabawę! Dzień zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, aby każdy mógł jeszcze raz podziękować Bogu za wszystko, co go spotkało tego dnia.
Sobota zaczęła się intensywnie, bo już chwilę po godzinie siódmej rano wszyscy byli zwarci i gotowi na jutrznię! Podczas tej modlitwy każdy miał chwilę czasu, by postarać się zapamiętać chociaż linijkę psalmu, która zapadła mu w pamięci.
Po śniadaniu odbyła się konferencja księdza Łukasza Anioła dotycząca trzech, bardzo ważnych rzeczy: czasu w naszym życiu, konkretnego gestu oraz pomocy. Każdy dostał kartkę z ćwiczeniem: znaleźć jeden, konkretny grzech w naszym życiu, wypisać jego przyczyny oraz sposoby ich zwalczania.
Podczas naszego spotkania nie zabrakło także kręgu biblijnego. Tym razem wprowadzona została pewna modyfikacja: po wspólnym odczytaniu Ewangelii, każdy rozchodził się sam w dowolne miejsce na terenie seminarium, by pogłówkować w samotności nad danym fragmentem pisma. Następnie zostaliśmy dobrani w pary, by razem porozmawiać na temat naszych przemyśleń. Krąg kończyło podsumowanie, tym razem już w pełnej grupie.
Kolejnym punktem spotkania była Msza Święta. Po obiedzie nadeszła chwila odpoczynku. Udaliśmy się na spacer po Bagnie. Przy okazji odmówiliśmy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego na dworze, co dodało tylko klimatu i radości tej chwili.
Po południu nadszedł czas pożegnań i rozjazdów. Każdy udał się do swojego domu szczęśliwy, po bardzo udanym Dniu Skupienia w Bagnie.

Filmik - https://goo.gl/photos/3nHmGtjvbhUsjFhU8
Zdjęcia - https://goo.gl/photos/WQj3uZHZT9dK98HK6


RMS: Dobre Spotkanie Zobacz galerię