Artykuły 2016

RMS: "Ekstremalna Droga Krzyżowa"
W nocy z 19 na 20 marca, z dwóch parafii p.w. św. Jadwigi wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa z Wrocławia do Trzebnicy, organizowana przez duszpasterstwo akademickie Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej z Wrocławia. Pierwsza trasa (30 km) – droga „na wzór EDK" rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą na Kozanowie, której przewodniczył ks. Łukasz Anioł. Druga trasa (40 km) – rozpoczęła się Mszą Świętą w Leśnicy, której przewodniczył ks. Maciej...
SOP: Pytanie na śniadanie - spowiedź
Z czego spowiadają się Polacy, o co może zapytać ksiądz, kiedy spowiedź jest ważna, czy ksiądz może odmówić rozgrzeszenia? SPOWIEDŹ – coroczny rytuał do szybkiego „odbębnienia”, bo trzeba iść w święta do komunii, bo idziemy na ślub, bo rodzice czy dziadkowie będą marudzić…czy szansa na nowy początek? To tylko niektóre pytania, na które odpowiadał salwatorianin ks. Paweł Krężołek, dyrektor Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań, który był gościem Moniki Zamachowskiej i Łukasza...
Salwatorianie: Podziel się życiem z bliźnim
"Nazywam się Zbigniew Zdanowicz. Jestem 61-letnim Księdzem. Od 34 lat jestem kapłanem w Zgromadzeniu Księży Salwatorianów. Życie jest codziennym cudem czułości Boga. Cieszymy się tym darem i używamy go w pełni. Niestety jest ono bardzo kruche, zwłaszcza w obliczu choroby. Moje doświadczenie z chorobą krwi zaczęło się w 2000 roku. Poprzez różnego rodzaju leczenie po 3 latach mogłem wrócić do pracy jako kapłan, ale w maju 2015 choroba wróciła i obecnie nie pozwala na dalszą...
Albania: Miłosierdzie w akcji
Jubileuszowy Rok Miłosierdzia ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka to wyjątkowa okazja, by na nowo odkrywać orędzie miłosierdzia i w pełni zaufać Jezusowi Miłosiernemu. W Albanii w różnych miejscach i różnych środowiskach odbywają się akcje związane z głoszeniem Bożego Miłosierdzia. W kilku z nich brali udział salwatorianie posługujący na misjach w Albanii, w tym Misjonarz Miłosierdzia ks. Wojciech Porada SDS.
SOP: Wiosenne spotkania
Salwatoriański Ośrodek Powołań zaprasza na wiosenne dni skupienia, które będą przebiegały pod hasłem NIE CZEKAJ. W roku miłosierdzia nawiązuje ono do działania, do żywej relacji z Jezusem, która powinna się urzeczywistniać w konkretnym wydarzeniu, słowie i przykładzie własnego życia. Jeśli chcesz odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie jest Twoje życiowe powołanie i co robić, żeby zacząć je w końcu realizować to - NIE CZEKAJ… bądź z nami w tym...
Mikuszowice Śląskie: Konkurs palm
W niedzielę palmową do kościoła w Cygańskim Lesie (Mikuszowice Śląskie) ściągały tłumy z palmami. Jeśli ktoś nie zdążył przygotować palmy własnoręcznie, miał jeszcze szansę, przed wejściem na Mszę Świętą, nabycia kilku gałązek, które rozprowadzali ministranci.
Seminarium: Nowi słudzy Eucharystii
„Józef jest «opiekunem», bo umie słuchać Boga, pozwala, by go prowadziła Jego wola i właśnie z tego względu jeszcze bardziej troszczy się o powierzone mu osoby, potrafi z realizmem interpretować wydarzenia, jest wrażliwy na to, co go otacza i potrafi podjąć najmądrzejsze decyzje” (Papież Franciszek, homilia z 19 marca 2013 r.).
USA, Verona NJ: Brama Miłosierdzia
Klasztor salwatorianów na Wzgórzu Miłosierdzia w Veronie otrzymał przywilej Bramy Miłosierdzia. Jej uroczyste otwarcie zgromadziło, w Niedzielę Palmową, 20 marca, wielu pielgrzymów. Otwarcia dokonał superior Zenon Boczek SDS.
POŻEGNANIE: Śp. Ks. Krzysztof Świętoń SDS (1952-2016)
Dnia 17 marca 2016 roku wspólnota salwatorianów oraz parafian węgorzewskiej parafii pw. MB Fatimskiej otrzymały smutną wiadomość o nagłej śmierci ks. Krzysztofa Świętonia SDS.
Albania: Wizytacja generalna w Bilaj
W skład zarządu generalnego salwatorinanów w Rzymie wchodzi sześciu członków. Dwóch z nich, przełożony generalny ks. Milton Zonta i konsultor generalny ks. Krzysztof Kowalczyk, przylecieli do Albanii 8 marca, aby przeprowadzić wizytację generalną. Ich pierwszym przystankiem w podróży po Bałkanach była wspólnota w Bilaj. Goście z Rzymu mieli okazję poznać realia życia i miejsca duszpasterskiej posługi salwatorianów.
Strona 14 z 18

Archiwum aktualności

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010