Artykuły 2016

Albania: Z Ukrzyżowanym
Durres to bardzo znane miasto Albanii. Sławę zawdzięcza malowniczemu położeniu na wybrzeżu i wielu licznym atrakcjom turystycznym. Niezliczona ilość hoteli i pensjonatów oraz piaszczyste plaże przyciągają wczasowiczów do Durres nie tylko w sezonie letnim ale też ciągu całego roku.
Pożegnanie: Śp. Ks. Tadeusz Sokołowski SDS (1934-2016)
Dnia 10 marca 2016 roku do Domu Ojca odszedł kapłan i zakonnik, salwatorianin ks. Tadeusz Sokołowski.
Albania: Misjonarski Team
W ciągu roku, przy Kurii Metropolitalnej archidiecezji Tirana-Durres, odbywają się cykliczne spotkania duchowieństwa pracującego na terenie diecezji. Mają one zwykle charakter formacyjno - informacyjny. Tym razem, z okazji Wielkiego Postu, spotkanie przebiegało w klimacie dnia skupienia.
Salwatoriańskie Spotkanie Maturzystów 2016
Zakończyło się kolejne Salwatoriańskie Spotkanie Maturzystów i nie tylko! Przeszło 200 osób z różnych stron Polski, skupionych wokół salwatoriańskich apostolatów młodzieżowych, wraz ze swoimi duszpasterzami, przybyło do Trzebini, aby się wspólnie modlić, spotkać, tworzyć wspólnotę, a przede wszystkim poczuć radość z faktu bycia chrześcijaninem.
Mikuszowice Śląskie: Ministranci w górach
Ferie bez śniegu też mogą okazać się ciekawe. Doświadczyli tego ministranci i lektorzy z Cygańskiego Lasu w Mikuszowicach Śl., którzy w dniach 17 – 19 lutego 2016 wyruszyli z plecakami na rajd górski. Po dobrym słowie ks. proboszcza Tadeusza Słoniny i błogosławieństwie, piętnastu śmiałków udało się na szlak.
WMS: Zainwestowali
W dniach 12-14 lutego 2016 r. w Krakowie odbyło się kolejne ogólnopolskie spotkanie Wolontariatu Misyjnego SALVATOR, pt. „Zainwestuj w siebie – błogosławieni Miłosierni!”. Jak każde takie spotkanie, było ono bardzo intensywnie. Już pierwszego dnia w piątek uczestnicy mogli wysłuchać świadectw dwóch osób bezdomnych – Jarka i Artura, po czym był czas na rozmowę, podczas której mogli ich poznać bliżej. Dowiedzieli się między innymi, że problem bezdomności jest bardzo złożony....
Rok Miłosierdzia: Z misją w Irlandii
Rekolekcje wielkopostne są nieodłącznym elementem religijnego przygotowania do Wielkanocy. Błogosławiony czas duchowego wzrostu i walki z grzesznymi przyzwyczajeniami wiąże się z potrzebą duchowego kierownictwa. Pamięta o tym ks. Janusz Ługowski, duszpasterz Polaków w irlandzkiej diecezji Meath i każdego roku zaprasza rekolekcjonistę, aby przeprowadził Rodaków przez wielkopostne ćwiczenia duchowe. Tym razem zaproszenie swe wysłał do Albanii.
Kraków: Powołanie brata zakonnego
W dniach od 12 do 14 lutego, w domu prowincjalnym salwatorianów w Krakowie, odbyło się II Spotkanie Braci Zakonnych. Rozpoczęło się Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Ambroży Skorupa SDS. Następnie ksiądz prowincjał Piotr Filas SDS wygłosił wprowadzenie i omówił poszczególne etapy zjazdu. Pierwszy dzień zakończyło spotkanie w radości, podczas którego bracia mogli wymienić się swoimi doświadczeniami ze współbraćmi, z którymi nie mają na co dzień możliwości...
Albania: Dzień wspólnoty ministrantów
Służba Liturgiczna Ołtarza diecezji Tirana-Durres obchodziła swoje święto w minioną sobotę, 20 lutego. W kościele św. Klary w Arrameras spotkali się ministranci z całej diecezji. Dzień wspólnoty rozpoczął się modlitwą i grami integracyjnymi. Po przedstawieniu i przywitaniu wszystkich przybyłych grup nastąpiło przygotowanie liturgiczne. Podczas uroczystej Mszy św. służbę przy ołtarzu podjęli ministranci z salwatoriańskiej parafii w Bilaj i Murqinie.
WMS, RMS: Wspólne rekolekcje
W dniach 13-19 lutego 2016 roku, w Zakopanem, odbyły się pierwsze łączone rekolekcje dwóch apostolatów salwatoriańskich – WMS-u (Wolontariat Misyjny SALVATOR) i RMS-u (Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej), pod przewodnictwem ks. Daniela Jamrożego, ks. Kamila Leszczyńskiego, ks. Łukasza Anioła i ks. Macieja Szeszko. Hasłem spotkania było „Kochaj i rób co chcesz”, które skłaniało uczestników do głębszej refleksji na temat Bożego Miłosierdzia.
Strona 15 z 18

Archiwum aktualności

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010