Artykuły 2011

WSD Bagno: Człowiek piszący sercem
W dniu 7 grudnia, w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie, odbyła się sesja duchowości salwatoriańskiej zatytułowana: „Człowiek piszący sercem”. Zorganizowano ją z okazji 130. rocznicy założenia Zgromadzenia Zakonnego Salwatorianów oraz 100. rocznicy śmierci o. Bonawentury Lüthena SDS – współpracownika o. Jordana.
Afganistan: Namiot zawierzenia
Operacja stabilizacyjna w Afganistanie stanowi dla Sił Zbrojnych RP jedno z największych wyzwań wojskowych ostatnich lat. Misja realizowana jest w warunkach, które pod względem kulturowym, cywilizacyjnym i klimatycznym całkowicie odbiegają od realiów europejskich. W bazie Aryana, żołnierzom X Zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego, towarzyszy salwatorianin ks. por. Ireneusz Biruś.
Filipiny: Puso sa Puso 2011
Już po raz czwarty salwatoriańscy wolontariusze na Filipinach przeprowadzili akcję Puso sa Puso (z serca do serca) na rzecz potrzebujących dzieci. Akcja odbywa się corocznie od 2008 roku, przed świętami Bożego Narodzenia, z inicjatywy ks. Artura SDS i br. James’a SDS.
Radio Watykańskie: Styczeń i jego Mistrz
Radio Watykańskie wyemitowało interesującą audycję na temat kontynuacji Wojtyłowej myśli etycznej przez ks. prof. Tadeusza Stycznia SDS (zmarłego w październiku ubiegłego roku). Uczestnikami programu byli: dr. Kazimierz Krajewski (członek zarządu Instytutu Jana Pawła II, Katedra Etyki KUL) i redaktor Cezary Ritter (sekretarz Instytutu Jana Pawła II, prywatny asystent śp. ks. Tadeusza Stycznia).
RMS: Podbeskidzie już wie
Bielsko Biała, a dokładnie parafia p.w. NMP Królowej Świata stała się kolejnym miejscem, do którego zawitał Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej. Od 22 do 27 listopada duszpasterze z tego ośrodka, dzięki życzliwości ks. Tadeusza Słoniny i jego współpracowników, odwiedzali szkoły i przy różnej okazji spotykali się z młodzieżą. To wszystko po to, aby jak najwięcej ludzi mogło się dowiedzieć o działalności RMS-u, a przede wszystkim o największej...
RMS & SOP: Druga część Kursu dla Animatorów
„Weekend pracowity, daleko od domu, ale z rodziną, z cudowną rodziną Salwatorianów: RMS-u i SOP-u.  Chwała Panu za wszystkie wspaniałe chwile i za naukę, którą wykorzystamy już niebawem na XIX Forum Młodych w Dobroszycach!” - są to słowa jednej z uczestniczek spotkania dla młodzieży, które odbyło się w Krakowie w dniach 18 – 20 listopada.
Katolik.tv: II niedziela Adwentu...naszej drogi do Boga
„Nasza droga do Boga” to propozycja rekolekcji na cztery niedziele adwentu 2011. Ruch jest wpisany w dynamikę ludzkiego rozwoju. Idąc, jak podróżnik, wędrowca, zmierzamy do celu. Całe życie jest wędrówką, a okres liturgiczny zwany adwentem jest czasem, by nad swoją drogą się zastanowić, by zweryfikować motywacje, i z całą świadomością ponownie wybrać sobie Pana Boga za Cel.
Warszawa: Spotkanie integracyjne salwatorianów świeckich
Dnia 26 listopada, w parafii NMP Matki Zbawiciela w Warszawie przy ul. Olimpijskiej, odbyło się spotkanie informacyjno – integracyjne. Prowadził je ks. Michał Pastuszka SDS krajowy opiekun Salwatorianów Świeckich. Uczestniczyło osiem osób ze wspólnoty Salwatorianów Świeckich z Piastowa, trzy osoby z miejscowej parafii i ks. Maciej Dalibor SDS.
Wydawnictwo Salwator: "Dziewczyna na godzinę"
„W agencyjny bruk wbił ją kopniak braku miłości ojca i kopniak emocjonalnego chłodu matki. Niewidzialne siniaki i blizny bolały na tyle, że zagłuszyły i zdrowy rozsądek, i prawdziwe uczucia, i emocje”. Dziewczyna na godzinę Wandy Mokrzyckiej to wzruszająca i szczera rozmowa z byłą prostytutką. O trudnym dzieciństwie, zranionych uczuciach, upadku w bagno prostytucji, ciąży i wyjściu z procederu, a także o codziennej walce z nałogiem.
Zakopane: Chrześcijańskie korzenie młodych
W dniach 25-27 listopada br. odbył się kolejny jesienny dzień skupienia Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań. Miejscem spotkania był dom zakonny salwatorianów w Zakopanem - Willa Złotogłów. W skupieniu wzięło udział jedenaście osób (Lachowice, Kraków, Stalowa Wola, Oborniki Śląskie). Czas skupienia oparty był na fragmencie z Listu św. Pawła Ap. do Kolosan, który mówi: „zapuśćcie w Niego korzenie i na Nim dalej się budujcie, i...
Strona 3 z 30

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010