Katolik.tv: II niedziela Adwentu...naszej drogi do Boga

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Katolik.tv: II niedziela Adwentu...naszej drogi do Boga

„Nasza droga do Boga” to propozycja rekolekcji na cztery niedziele adwentu 2011. Ruch jest wpisany w dynamikę ludzkiego rozwoju. Idąc, jak podróżnik, wędrowca, zmierzamy do celu. Całe życie jest wędrówką, a okres liturgiczny zwany adwentem jest czasem, by nad swoją drogą się zastanowić, by zweryfikować motywacje, i z całą świadomością ponownie wybrać sobie Pana Boga za Cel.

{[description]}

Druga część wideo-rekolekcji „Droga do Boga” zaprasza do refleksji na temat ludzkich ścieżek i ich odpowiedniego przygotowania, w nawiązaniu do cytatu z Ewangelii św. Marka: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego” (Mk 1,3).

Adwent kojarzy się często z dokładnymi porządkami, myciem okien, odkurzaniem, trzepaniem dywanów, zakupami, prasowaniem obrusów i odświętnych ubrań. Ale czym byłby ten czas bez przygotowań wewnętrznych? Zwykłym marnowaniem bądź „zabijaniem czasu”. Również to, co wewnętrzne musi zostać odpowiednio uporządkowane na przyjście Pana, a kosztuje to wiele pracy i wysiłku.

O tym, że przygotowanie drogi Panu wcale nie jest takie łatwe oraz że to, jakie relacje i więzi tworzymy z innymi jest bardzo ważne opowiada ks. Maciej Szeszko SDS – w młodości związany z Ruchem Młodzieży Salwatoriańskiej, a obecnie dyrektor i duszpasterz tego młodzieżowego ruchu.

 

www.katolik.tv