RMS: Podbeskidzie już wie

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 3 minuty

RMS: Podbeskidzie już wie

Bielsko Biała, a dokładnie parafia p.w. NMP Królowej Świata stała się kolejnym miejscem, do którego zawitał Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej. Od 22 do 27 listopada duszpasterze z tego ośrodka, dzięki życzliwości ks. Tadeusza Słoniny i jego współpracowników, odwiedzali szkoły i przy różnej okazji spotykali się z młodzieżą. To wszystko po to, aby jak najwięcej ludzi mogło się dowiedzieć o działalności RMS-u, a przede wszystkim o największej akcji, jaką jest Forum Młodych.

{[description]}

Dzięki rozmowom oraz pokazom multimedialnym możliwe było zaprezentowanie pracy RMS-u, a także zaproszenie do udziału w spotkaniach organizowanych przez ten apostolat. Tak o tym, co działo się w Bielsku pisze jedna z osób, która była świadkiem tamtych chwil:

"…Świat byłby taki ubogi, gdybyśmy się nie spotkali …”. Te znane dobrze wszystkim i jakże trafne słowa popularnej piosenki religijnej, od soboty 26.11. nabrały dla nas jeszcze większego znaczenia. Tym razem przystankiem na ogólnopolskiej trasie informacyjno – ewangelizacyjnej duszpasterzy Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej stała się parafia NMP Królowej Świata w Bielsku – Białej Mikuszowicach Śląskich.

Mikuszowicki salwatoriański młodzieżowy Dzień Skupienia rozpoczął się już o godz. 9.00 od spotkania ze scholą parafialną. Nie zabrakło oczywiście wspólnego, radosnego śpiewu i uwielbiania Boga. Nasi drodzy Goście, Ks. Maciej Szeszko i Ks. Łukasz Anioł, wraz z naszym opiekunem i katechetą, Ks. Tomaszem Sadłowskim, wzięli aktywny udział w próbie scholi, prezentując swoje umiejętności wokalne. Połączone męskie głosy skutecznie i pięknie wzmocniły chór dziewcząt. Po niemal godzinnej modlitwie (bo kto śpiewa, ten dwa razy się modli) Ks. Łukasz i ks. Maciek poprowadzili ciekawe zabawy integracyjne, które dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu pozytywnych emocji, śmiechu i radości, a także trochę ruchu i relaksu na świeżym powietrzu. W międzyczasie, o godz. 11.00, odbyło się spotkanie ze służbą liturgiczną: ministrantami i lektorami. Był też czas na indywidualne rozmowy i zadawanie pytań.

O godz. 12.00 rozpoczęliśmy informacyjną część naszego Dnia Skupienia. Wtedy nasi Goście opowiedzieli o swojej działalności w Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej, a także przybliżyli cele i zadania, których podejmują się jego członkowie. Przy pomocy prezentacji multimedialnych, zdjęć, a także informacji zawartych na stronie www.rms.sds.pl, lecz przede wszystkim dzięki płynącym z serca słowom, radosnym wspomnieniom, opowieściom i historiom, przytoczonym przez Ks. Maćka i Ks. Łukasza, wiele osób spośród nas poczuło, że RMS naprawdę jest wspólnotą, która przybliża młodych do Jezusa, na co dzień, nie tylko okazyjnie, podczas wakacji, na rekolekcjach czy dniach skupienia.

Myślę, że słowa, będące hasłem XVIII Salwatoriańskiego Forum Młodych,,Nastaw się na więcej”, które także usłyszeliśmy podczas naszego sobotniego spotkania, głęboko zapadły w serca i pamięć młodzieży z Cygańskiego Lasu. Bóg nas kocha. Najbardziej i najmocniej. Jego miłość nas ubogaca.,,A nasza miłość ubogaca świat”.

Więc... nastawmy się na więcej – dajmy z siebie najwięcej, ile możemy, dzielmy się swoją miłością, dobrocią, radością, przyjaźnią, pokojem, swoimi talentami. To dla drugiego człowieka, dla bliźniego, w którym widzimy Boga.

Najważniejszym podsumowaniem naszego Dnia Skupienia była,,jedenastka” – czyli Msza Święta dla dzieci i młodzieży, odprawiona już w niedzielę, o godz. 11.00. Dziękujemy serdecznie Ks. Maćkowi i Ks. Łukaszowi za wygłoszone Słowo Boże i pomoc w oprawie liturgicznej Mszy Świętej, a przede wszystkim za ich obecność. Życzymy Wam dużo sił, wytrwałości, Bożego Błogosławieństwa i opieki Aniołów Stróżów w dalszej posłudze w RMS-ie.
Bóg zapłać
A.R.

Bystra Śląska także już wie

 Pobyt duszpasterzy RMS-u na południu Polski stał się również sposobnością spotkania z młodzieżą z innej salwatoriańskiej parafii położonej w okolicach Bielska-Białej. Przez dwa dni, ks. Maciek Szeszko i ks. Łukasz Anioł odwiedzali szkołę gimnazjalną położoną na terenie parafii Wniebowzięcia NMP w Bystrej Śląskiej. Dzięki temu spotkaniu młodzież miała okazję zaznajomienia się z działalnością RMS-u, jak również została w sposób dość oryginalny zaproszona do wzięcia udziału w życiu i działalności tego ruchu. Ponadto duszpasterze wzięli udział w spotkaniu andrzejkowym, zorganizowanym na terenie parafii przez ks. dk. Szymona Kulę. Tam również duszpasterze opowiadali zebranym o tym, czym zajmują się na co dzień i co proponują dla nich w ramach ferii zimowych i wakacji. Nie chcąc jednak przyćmiewać głównego celu spotkania, po krótkiej prezentacji, przystąpili do krótkiej, wspólnej zabawy. Więcej szczegółów na temat tego spotkania znaleźć można na stronie RMS-u:

 GALERIA

www.rms.sds.pl