RMS & SOP: Druga część Kursu dla Animatorów

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

RMS & SOP: Druga część Kursu dla Animatorów

„Weekend pracowity, daleko od domu, ale z rodziną, z cudowną rodziną Salwatorianów: RMS-u i SOP-u.  Chwała Panu za wszystkie wspaniałe chwile i za naukę, którą wykorzystamy już niebawem na XIX Forum Młodych w Dobroszycach!” - są to słowa jednej z uczestniczek spotkania dla młodzieży, które odbyło się w Krakowie w dniach 18 – 20 listopada.

{[description]}

Była to już druga część rozpoczętego w tym roku Kursu dla Animatorów. Ta wspólna inicjatywa, która jest doskonałym przykładem współpracy dwóch największych salwatoriańskich apostolatów młodzieży: RMS-u i SOP-u, ma na celu zbudowanie głębokiej relacji młodego człowieka z Panem Bogiem, jak również przygotowanie go do czynnego udziału w życiu swojej parafii.

W spotkaniu trwającym niespełna trzy dni wzięło udział 36 osób. Duszpasterze z obu ośrodków przygotowali dla uczestników dość napięty program, w którym znalazły się między innymi Eucharystie, konferencje, spotkania tematyczne, nabożeństwa, jak również gry i zabawy. Całe spotkanie, choć może intensywne i niekiedy męczące, było przebogate w treści. W konferencjach młodzież mogła dowiedzieć się między innymi o tym, dlaczego człowiek poszukuje Boga i czy możliwe jest Jego poznanie przez ludzki umysł, a także poszerzyć swoją wiedzę na temat znaków i symboli używanych w liturgii Kościoła. Po raz kolejny strzałą w dziesiątkę okazał się punkt programu zatytułowany: „Pojedynek”, w czasie którego młodzież spierała się na racjonalne - i nie tylko argumenty - dotyczące kwestii homoseksualizmu.

Do współpracy przy drugiej części Kursu został zaproszony ks. Ryszard Stankiewicz, duszpasterz CFD, który wygłosił młodym konferencję na temat modlitwy i udzielił każdemu Bożego błogosławieństwa. W czasie Kursu młodzież prezentowała także, w formie multimedialnej i nie tylko, swoją własną interpretację dowolnie wybranego przez siebie Psalmu. Był także czas na sprawdzenie wiadomości w formie testu z zakresu życia naszego czcigodnego założyciela Ojca Franciszka Jordana. Na zakończenie drugiej części Kursu, która przeszła już do historii, uczestnicy otrzymali nowe, plastikowe legitymacje animatorów, które zaświadczają o przebytych stopniach i udziału w akcjach RMS-u i SOP-u. Następne spotkanie już na wiosnę. Zapraszamy!!!

GALERIA

www.rms.sds.pl
www.sop.sds.pl