Artykuły 2016

RMS: Co się działo pod Śnieżnicą?
W dniach 1-8 lutego 2016 roku wspólnota Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej spędziła czas rekolekcji w schronisku pod Śnieżnicą. To były wyjątkowe chwile, chociażby ze względu na ilość osób duchownych. Oprócz duszpasterzy RMSu, wsparciem młodych ludzi zajmowali się: ks. Paweł Wróbel, dk. Artur Zając i dk. Rafał Główczyński.
Nominacja ks. Bogdana Giemzy SDS
Dnia 28 stycznia br., w liturgiczne wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, który jest patronem teologów i uczelni katolickich, miały miejsce uroczystości na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Rozpoczęły się one Mszą Świętą w archikatedrze, pod przewodnictwem abpa Józefa Kupnego. Następnie goście i gospodarze udali się do auli, gdzie wręczono nominacje dla pracowników naukowych i dyplomy dla absolwentów.
Wydawnictwo SALWATOR: Na Wielki Post
Już za kilka dni chrześcijanie na całym świecie rozpoczynają 40-dniowe przygotowania do Paschalnego Triduum. Wydwanictwo SALWATOR proponuje publikacje (książki i inne materiały multimedialne), z których można skorzystać, aby przeżyć ten czas bardziej świadomie i owocnie, pogłębiając swoją więź z Bogiem.
SOP: Spotkanie maturzystów i nie tylko!
Salwatoriański Ośrodek Powołań wraz z Ruchem Młodzieży Salwatoriańskiej i Wolontariatem Misyjnym Salvator, a także referatem Sióstr Slawatorianek i Betanek zapraszają na kolejne Spotkanie Maturzystów i nie tylko! Odbędzie się ono 5 marca 2016 r. w Trzebini n. Krakowa. Hasło jakie będzie przyświecać temu spotkaniu to: My love is free. Take it. Nawiązuje ono zarówno do miłości Boga względem człowieka i odwrotnie, jak i człowieka wobec człowieka.
Seminarium: Spotkanie z dobrodziejami
W sobotę, 30 stycznia 2016 r., reprezentacja kleryków i braci juniorantów Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów w Bagnie, wraz z księdzem prefektem, udała się do Bielska-Białej, gdzie miało miejsce spotkanie z dobrodziejami seminarium. Rozpoczęło się ono Mszą Świętą, którą odprawił ks. Maciej, który skierował do zebranych Słowo Boże. W kazaniu wyraził on wdzięczność za wszelkie wsparcie, a szczególnie za modlitwę.
Mikuszowice Śląskie: Konkurs kolęd
Ostatnia niedziela, podczas której śpiewane są kolędy już za nami. Z tej okazji w parafii pw. Maki Bożej Królowej Świata w Mikuszowicach Śląskich, po Mszy Świętej z udziałem dzieci, odbył się pierwszy konkurs kolęd dla najmłodszych parafian.
Kraków, CFD: Miłosierni
W dniach 27-29 stycznia 2016 r. w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie odbyła się sesja rekolekcyjna dla księży i sióstr zakonnych „Miłosierni jak Ojciec”. Spotkanie w Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia prowadził o. Innocenzo Gargano OSB Cam.
Mikuszowice Śląskie: Jasełka
W niedzielę 24 stycznia 2016 roku, po Mszy Świętej o godzinie 12:30, w kościele parafialnym pw. NMP Królowej Świata, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 25 im. ks. Jana Twardowskiego zaprezentowały jasełka. Każde dziecko z wielką powagą podeszło do odgrywanej roli. Opócz Maryi, Józefa i Dzieciątka, a także pasterzy i królów, na scenie nie zabrakło rzeszy aniołów, gospodarzy betlejemskich, a nawet krakowskiego hejnalisty.
Mikuszowice Śląskie: Chór Cantica
W minioną niedzielę, po Mszy Świętej o godzinie 9:30, w kościele parafialnym pw. NMP Królowej Świata w Cygańskim Lesie, wystąpił chór Cantica z Bystrej. Przedstawił on repertuar kilkunastu kolęd i pastorałek. Chór liczy około 35 osób i ma już swoją ponad 25-letnią tradycję. Wykonywał już pieśni nie tylko na terenie Bielska-Białej, ale także w innych częściach kraju i Europy. Miał też zaszczyt śpiewać dla św. Jana Pawła II.
Hospicjum: Koncert dla hospicjum
Wybitne artystki jazzowe, znane także ze sceny chrześcijańskiej, Beata Bednarz i Dorota Zaziąbło, wystąpiły w koncercie na rzecz Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej, razem z uczniami szkoły muzycznej pod batutą Zuzanny Pradeli.
Strona 16 z 18

Archiwum aktualności

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010