Wydarzenia

Nowy rok formacyjny w Centrum Formacji Duchowej w Trzebini
W Centrum Formacji Duchowej w Trzebini zainaugurowaliśmy kolejny rok formacyjny. W naszym domu rekolekcyjnym swoją formację przeżywają siostry w ramach trzech kursów: Szkoły Formatorek Zakonnych, Roku Odnowy Duchowej i Kursu Formacji Juniorackiej.
Inauguracja Rocznej Drogi Formacji dla kapłanów w Międzywodziu
Na nowo odkryć „arche”! 16 października 2023 roku rozpoczęła się pierwsza sesja Rocznej Drogi Formacji dla kapłanów i zakonników. Ta inicjatywa pod patronatem Komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Duchowieństwa prowadzona jest w salwatoriańskim Domu Formacji Kapłańskiej i Zakonnej w Międzywodziu. Pierwsza, pięciodniowa sesja poświęcona została tożsamości kapłańskiej.
Ostatnie pożegnanie ś. p. Ks. Pawła Stanoszka SDS
W środę 4.10.2023 r. wspólnota salwatorianów pożegnała na drodze do wieczności swojego wieloletniego profesora i wychowawcę - ks. Pawła Stanoszka SDS.
Uzdrowiona dziewczynka za wstawiennictwem bł. o. Jordana ma już 9 lat
Livia Maria urodziła się 8 września 2014 r., w święto narodzenia NMP i rocznicę śmierci bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana.
Nasz wspóbrat uczestniczy w misji NATO
Ks. ppor. Łukasz Karasiński SDS, który na co dzień pełni posługę w parafii wojskowej pw. bł. ks. kmdr Władysława Miegonia w Świnoujściu, od 10 lipca bierze udział w misji na okręcie ORP Kontradmirał Xawery Czernicki.
Śluby zakonne u salwatorianów
8 września to dla salwatorianów zawsze wyjątkowy dzień - rocznica śmierci naszego założyciela bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, święto Narodzenia Maryi Panny, którą obieramy jako szczególną patronkę, oraz dzień ślubów zakonnych w naszej prowincji.
5 postulantów wstąpiło do naszego nowicjatu
Tradycyjnie, 8 września, przeddzień rocznicy śmierci naszego błogosławionego założyciela o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, miało miejsce uroczyste przyjęcie do nowicjatu nowych kandydatów.
Wizytacja fundacji w Zambii
Na końcu sierpnia, członkowie konsulty prowincjalnej, na czele z przełożonym Prowincji, ks. Józefem Figlem SDS oraz księża Sławomir Soczyński SDS, Leszek Kopiec SDS, Mirosław Stanek SDS i Adam Ziółkowski SDS, mieli okazję wizytować placówkę misyjną w Zambii, w Afryce. Na co dzień swoją posługę tam pełni ksiądz Paweł Fiącek SDS.
25-lecie salwatorianów na Węgrzech
2 września 2023 roku wspólnota salwatoriańska na Węgrzech świętowała swój jubileusz 25 lat pobytu w tym kraju. Uroczystej mszy św. przewodniczył ordynariusz diecezji Vác bp Zsolt Marton.
IX Międzynarodowy Plener Plastyczny w Trzebnicy
W dniach 19-28 sierpnia 2023 r. odbył się IX Międzynarodowy Plener Plastyczny Trzebnica 2023. Był to powrót wcześniejszych wydarzeń kultury po trzyletniej przerwie (2020-2022) spowodowanej pandemią koronawirusa.
Strona 4 z 199