Wizytacja fundacji w Zambii

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Wizytacja fundacji w Zambii

Na końcu sierpnia, członkowie konsulty prowincjalnej, na czele z przełożonym Prowincji, ks. Józefem Figlem SDS oraz księża Sławomir Soczyński SDS, Leszek Kopiec SDS, Mirosław Stanek SDS i Adam Ziółkowski SDS, mieli okazję wizytować placówkę misyjną w Zambii, w Afryce. Na co dzień swoją posługę tam pełni ksiądz Paweł Fiącek SDS.
{[description]}
 
Wizytacja zakonna pokrywała się w czasie z wizytacją biskupią naszej parafii misyjnej w Mungu. W związku z tym, pierwszym oficjalnym punktem odwiedzin było spotkanie z abpem Alikiem Bandą, arcybiskupem diecezji Lusaka, na terenie której posługuje ks. Paweł. Wspólne spotkanie było okazją do wyrażenia wdzięczności za dotychczasową współpracę oraz do rozmów dotyczących przyszłości posługi członków Prowincji Polskiej Towarzystwa. Po uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem Ordynariusza uczestnicy mieli okazję zjeść lokalne przysmaki przygotowane przez mieszkańców naszej parafii.
 
W dalszej kolejności przełożeni rozpoczęli odwiedziny poszczególnych kościołów, należących do parafii. Współbracia spotkali się z wiernymi w kościołach w Kabuezie, Chikupi, Chanyanya, Jeremiah, oraz na wyspach na rzece Kafue – Deepi oraz Chanse. Parafia w Mungu, jest odpowiedzialna również za prowadzenie 3 szkół we wspomnianych miejscowościach.
 
Spotkania z mieszkańcami i wiernymi były okazją do wyrażenia wdzięczności, oraz poznania bliżej problemów i trudności, które na co dzień stają przed parafianami. Nie zabrakło afrykańskich śpiewów, słów uznania oraz tradycyjnych zambijskich darów wyrażających wdzięczność tutejszych mieszkańców za obecność polskich salwatorianów w tej części Zambii.
 
Co dalej z salwatoriańską misją w Zambii? Placówka najbardziej potrzebuje księży - prośmy o powolania zakonne do naszego zgromadzenia i o ducha misyjnego wśród księży!
 
Wśród tegorocznych nowicjuszy jest wolontariusz Wolontariatu Misyjnyego Salvator, który pracował przez ubiegły rok z ks. Pawłem! Bogu niech będą dzięki!
 
W Zambii posługiwała Helena Kmieć, zamordowana w Boliwii świecka wolontariuszka z naszego wolontariatu. Oczekujemy z niecierpliwością bezpośredniego otwarcia jej procesu beatyfikacyjnego.

Wizytacja w Zambii Zobacz galerię