Nasz wspóbrat uczestniczy w misji NATO

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Nasz wspóbrat uczestniczy w misji NATO

Ks. ppor. Łukasz Karasiński SDS, który na co dzień pełni posługę w parafii wojskowej pw. bł. ks. kmdr Władysława Miegonia w Świnoujściu, od 10 lipca bierze udział w misji na okręcie ORP Kontradmirał Xawery Czernicki.
{[description]}

Misja potrwa do grudnia br. i w jej czasie załoga wojskowa okrętu przemierzy tereny na Morzu Bałtyckim, Morzu Północnym i Oceanie Atlantyckim.

Od 6 lipca polscy marynarze wydzieleni z jednostek 8 Flotylli Obrony Wybrzeża stanęli na czele jednego z czterech zespołów okrętów NATO, przejmując dowodzenie nad Stałym Zespołem Sił Obrony Przeciwminowej Grupa 1, czyli tzw. "Tarczą Przeciwminową".

Ks. ppor. Łukasz Karasiński SDS w czasie półrocznej misji na okręcie pełni posługę kapelana wśród znajdujących się na nim żołnierzy Marynarki Wojennej Rzeczypospolitej Polskiej. Do codziennych zadań ks. Łukasza w czasie misji należy szeroko pojęta opieka duszpasterska i psychologiczna nad powierzoną załogą - jest to sprawowanie sakramentów, a zwłaszcza Eucharystii i sakramentu pokuty i pojednania, w językach polskim i angielskim.

Codzienne wspólne obowiązki i zadania marynarskie są okazją do rozmowy z marynarzami o Bogu, życiu i posłudze duszpasterskiej. Służba ks. Łukasza wpisuje się w uniwersalizm naszego zgromadzenia i nakaz założyciela, aby głosić Chrystusa poprzez różne sposoby i we wszystkich miejscach.

Za zdj. dziękujemy ks. Łukaszowi i fotografom SZSOP Gr 1.


Ks. Łukasz na misji NATO Zobacz galerię