Wydarzenia

Świętowanie niepodległości w Trzebnicy
W sobotę 11 listopada w Trzebnickiej Bazylice uczestnicy koncertu "Pieśni polskie zaśpiewajmy razem!" mogli usłyszeć i dołączyć do śpiewu wraz z solistami i połączonymi siłami chórów z Pleszewa, Trzebnicy i Kalisza.
Salwatorianie na Zakonnym Forum Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań
Dobiegło końca IV. Zakonne Forum Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań, które odbywało się w Oblackim Centrum Młodzieżowym NINIWA w Kokotku w dniach 13-16 listopada!
Kolejny Kurs Siły za nami.
Salwatoriański Ośrodek Powołań już od kilku lat prowadzi kurs formacyjny, na którym chłopaki odkrywają swoją siłę w byciu mężczyzną, poznają drogi rozeznawania duchowego i budują wspólnotę wokół Eucharystii.
Ks. Sławomir Soczyński SDS w komisji ds. Mediów KEP
Nasz współbrat ks. dr hab. Sławomir Soczyński SDS został wybrany do komisji ds. Mediów i komunikacji społecznej Konferencja Episkopatu Polski!
Nasz prowincjał obronił doktorat!
Z radością informujemy, że w dniu 24 listopada w Instytucie Teologii Wydziału Teologicznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie, miała miejsce publiczna obrona rozprawy doktorskiej przełożonego prowincjalnego, ks. Józefa Figla SDS.
Seminarium i ośrodek powołań działają wspólnie w mediach
Salwatoriański Ośrodek Powołań i nasze salwatoriańskie seminarium w Bagnie zacieśnia współpracę! Przez cały Adwent realizują krótkie rozważania na Adwent, w których występują duszpasterze i seminarzyści!
Słowo z Jordanem na Adwent
Tradycyjnie już na stronie slowozjordanem.com znajdziecie codzienne rozważania adwentowe, oparte o postać naszego Założyciela, bł. Franciszka Marii od Krzyża.
Międzynarodowe warsztaty promocji powołań
Dnia 02 grudnia 2023 roku Generalat zorganizował międzynarodowe warsztaty na temat promocji powołań pod hasłem: "Razem ku naszej przyszłości".
Kontynentalne Warsztaty Salwatoriańskich Formatorów Azji
Już po raz trzeci, w dniach 05 – 12 listopada 2023 roku, odbyły się warsztaty dla formatorów zorganizowane przez Generalat Towarzystwa Boskiego Zbawiciela.
Duszpasterze apostolatów młodzieżowych pracowali nad nowymi formami spotkań
W Zakopanem spotkali się duszpasterze Wolontariatu Misyjnego Salvator, Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej, Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań i TOTU - centrum młodzieżowe.
Strona 3 z 199