Warszawa: Nuncjusz Australii z wizytą u Biskupa Polowego

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Warszawa: Nuncjusz Australii z wizytą u Biskupa Polowego

W dniach 25 i 26 września br. w Warszawie miała miejsce wizyta Nuncjusza Apostolskiego w Australii Abp. Adolfo Yllana. Towarzyszyli mu Biskup Nominat ks. Karol Kulczycki SDS, Ordynariusz Diecezji Port Pirie w Australii, który otrzyma świecenia biskupie dnia 29 września w Trzebini k/ Krakowa oraz ks. Jerzy Kołodziej SDS – superior Regionu Australijskiego Prowincji Polskiej Salwatorianów.
{[description]}

Wizyta rozpoczęła się od spotkania z Biskupem Polowym WP J.E. ks. gen. bryg. dr Józefem Guzdkiem. Następnie delegacja udała się do Katedry Polowej WP oraz Muzeum Ordynariatu Polowego. Kolejnym miejscem zwiedzania i modlitwy była Katedra Archidiecezji Warszawskiej Św. Jana Chrzciciela i Grób Nieznanego Żołnierza. W godzinach wieczornych goście Ks. Biskupa Polowego udali się na spotkanie z Nuncjuszem Apostolskim w Polsce Abp. Salvatore Pennacchio.
W sobotni poranek delegacja spotkała się z ks. bp. gen. bryg. Józefem Guzdkiem przy wspólnym stole, gdzie poruszano sprawy posługi kapelanów oraz sprawy Kościoła w Australii i Polsce. Podczas spotkania Biskup Polowy oznaczył, Medalem Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Nuncjusza Apostolskiego z Australii Abp. Adolfo Yllana oraz Medalem „W Służbie Boga i Ojczyzny” ks. bp. Karola Kulczyckiego, który już ponad 20 lat reprezentuje „naszą Ojczyznę” na kontynencie Australijskim. Na zakończenie spotkania ks. bp. Józef złożył serdeczne życzenia Biskupowi Nominatowi ks. Karolowi Kulczyckiemu.
xIB