Bielsko-Biała: Dni Skupienia RMS

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Bielsko-Biała: Dni Skupienia RMS

W dniach 22-23 kwietnia 2016 roku odbyły się dni skupienia Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Miejscem wydarzenia była Parafia p.w. NMP Królowej Świata w stolicy Podbeskidzia – Bielsku-Białej.
{[description]}

W piątek grupa młodzieży i studentów, wraz z duszpasterzami wyruszyła na nocną wędrówkę po górach. Przejście górskim szlakiem Drogi Światła i zdobycie szczytu Szyndzielnia, było dobrym czasem na przemyślenie wielu spraw.

Tak opisuje wybrany dzień jedna z uczestniczek: „Rano razem pomodliliśmy się jutrznią, a potem była pora na bibliodramę, w której miałam przyjemność uczestniczyć po raz pierwszy w życiu. Niesamowitym odkryciem był dla mnie fakt, jak wiele można odczytać z danej przypowieści, odgrywając wybrane role i przyglądając się wszystkiemu z innej strony.  Jednocześnie uświadomiłam sobie, że nawet nie dokończenie zaplanowanej sceny pokazuje, że mimo wszystko Bóg chce mówić do nas i "zmusza" nas niejednokrotnie byśmy spojrzeli czasem z innej perspektywy.”

Oczywiście nie zabrakło Eucharystii, spaceru na cmentarz, modlitwy za salwatorianów ks. Tadzia i ks. Adriana przy grobowcu. Na końcu przyszedł czas na podsumowania, refleksje i dzielenie się Słowem Bożym. Grupa blisko 20 osób skorzystała z duchowych ćwiczeń i „naładowała” swoje duchowe baterie.

W niedzielę ks. Maciej wygłosił kazania i dzielił się świadectwem młodych ludzi uczestniczących w spotkaniach Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.

Zdjęcia na G+ https://goo.gl/photos/qSLbgTFobjg97dmB6

Relacje z poszczególnych dni na naszej str. www.rms.salwatorianie.pl


Bielsko-Biała: Dni Skupienia RMS Zobacz galerię