Aktualności

RMS: Dobre w Bagnie
Ruszył wiosenny cykl dni skupienia z RMS-em. Pierwsze z nich miało miejsce w dniach od 18 do 19 maja w Bagnie, gdzie kolejny raz mogliśmy gościć w seminarium salwatorianów. O Dobrym Spotkaniu opowiada Ania:
SOP: Wakacje 2018
W życiu każdego człowieka przychodzi czas ważnych decyzji, czas wyboru drogi życia. Dla wierzących jest to czas rozeznania powołania. Z przejęciem, właściwym takim decyzjom pytamy się wówczas: Jakie jest moje powołanie? Jaka jest wola Boga względem mnie? Czego Bóg ode mnie oczekuje?
Trzebinia: Nowi kapłani
W sobotę, 26 maja br. w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini o godz. 10.00., przez posługę bpa Adama Wodarczyka z Katowic, sakrament prezbiteratu otrzymało pięciu diakonów z WSD Salwatorianów w Bagnie.
Chicago: Odznaczono salwatorianina
19 maja 2018 roku, Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z amerykańską Polonią w sobotę miejscowego czasu w Millennium Park w Chicago wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla Polonii.
Lubię moich uczniów – bohater katechezy
– Kiedy składałam papiery do tej szkoły, pierwsze, co usłyszałam, to: „Musisz chodzić na religię. Ten ksiądz jest genialny” – przyznaje Kamila, uczennica II LO w Mikołowie. Ten genialny ksiądz właśnie został bohaterem katechezy.
Krzywin: Parafialna pielgrzymka
Grupa parafian wraz z ks. proboszczem Janem Karwathem udała się 12 maja 2018 r. na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.
RMS: Majówka w Karpaczu
W dniach od 30 kwietnia do 3 maja br. w Karpaczu odbyła się po raz kolejny majówka z RMS, na którą przyjechali ludzie z wszystkich stron Polski. Na spotkaniu nie zabrakło Elbląga, Trzebnicy, Obornik Śląskich oraz Warszawy. Organizacją spotkania zajęli się nasi niezawodni duszpasterze Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej – księża Maciej Szeszko i Łukasz Anioł. W tym roku majówka była pod hasłem „Bierz i korzystaj”.
SOP: Zaproszenie na turniej piłkarski
Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań. Przed nami XII Salwatoriański Turniej Piłkarski, któremu patronuje Prowincjał Salwatorianów Ks. Józef Figiel SDS. Sportowe zmagania odbędą się w dniach 14 – 16 czerwca br. w Krakowie.
Elbląg: Zagrali dla wolontariuszy
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej oraz Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Mechanicznych „Lepszy Elbląg” zorganizowali w niedzielę 29.04 charytatywny turniej piłki nożnej. Do rozgrywek zgłosiło się 8 drużyn.
Upamiętnienie salwatoriańskiego misjonarza
W dniu 5 maja br., w kościele w podkrakowskiej Dąbrowie Szlacheckiej poświęcono tablicę upamiętniającą wywodzącego się z tej parafii ks. Stefana Boronia, wieloletniego misjonarza w Zairze. Odsłonięcie i poświęcenie tablicy odbyło się w trakcie odpustu obchodzonego w uroczystość NMP Królowej Polski, patronki dąbrowskiej wspólnoty parafialnej. Sumę odpustową odprawił ks. Józef Figiel, prowincjał salwatorianów, do którego to zgromadzenia należał ks. Boroń....
Strona 2 z 8

Archiwum aktualności

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010