Aktualności

Albania: Stary odpust w nowym kościele
Najstarsi mieszkańcy wsi Mallkucz i okolicznych górskich osad pamiętają do dziś obchody ku czci św. Mikołaja, organizowane każdego roku w dniu 9 maja. Świętowanie gromadziło katolików z różnych stron, by w kościele położonym na szczycie wzgórza oddać cześć Bogu za pośrednictwem Świętego z Miry.
Warszawa: Zdobywcy szczytów fizycznych i duchowych
W wirze pracy, uczelni i obowiązków, majówka to bardzo wyczekiwany i dobry czas. No właśnie, dobry czas na co? Na to, żeby w końcu się wyspać, odpocząć, zabrać się za wszystko to, na co nigdy nie wystarcza doby?
Albania: Dzień ministranta
Służba przy ołtarzu to niejednokrotnie zaszczyt, ale też honorowy obowiązek. Mimo młodego wieku, chłopcy z parafii Bilaj poważnie i z zaangażowaniem podchodzą do swoich liturgicznych zadań. Ministranci i schole z terenu archidiecezji Tirana-Durres spotkali się w sobotę 5 maja na corocznym zjeździe liturgicznej służby ołtarza.
Węgorzewo pamięta
2 maja w parafii pw. Dobrego Pasterza w Węgorzewie została poświęcona i otwarta nowa świetlica parafialna, której nadano imię zmarłego ks. Piotra Mazurka SDS. Otwarcie świetlicy poprzedził koncert ballad rosyjskich i żeglarskich poświęcony pamięci śp. ks. Piotra w wykonaniu Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej.
Krzywin: XIII Mistrzostwa w Rzeszowie
Grupa 12 chłopców z parafii Niepokalanego Serca NMP z Krzywina, wraz z ks. Markiem, udała się do Rzeszowa, gdzie w dniach od 30 kwietnia do 2 maja odbyły się XIII Mistrzostwa Polski LSO o Puchar KNC w piłce nożnej halowej. 30 IV było zakwaterowanie, a 1 maja na rozpoczęcie Mistrzostw została odprawiona Msza św. w Katedrze Rzeszowskiej, pod przewodnictwem ks. Bpa Ordynariusza Jana Wątroby.
SOP: Na górskim szlaku i w góralskiej chacie
Weekend Majowy to dobry czas, by na moment zapomnieć o szkole, pracy i wyjechać gdzieś, by odpocząć, nabrać sił, a przede wszystkim na nowo odnaleźć Pana Boga. Stąd tradycyjnie, jak co roku, ekipa 11 wspaniałych z różnych stron Polski, postanowiła spędzić ten czas z Salwatoriańskim Ośrodkiem Powołań.
RMS: Kurs animatorów w Trzebnicy
20 kwietnia br. kolejny raz młodzież z różnych stron Polski zebrała się w Trzebnicy na kursie animatorów. W celu rozwijania się oraz nauczenia, jak należy się zachować w różnych sytuacjach, pomogły nam wykłady prowadzone przez doświadczonych animatorów.
Błogosławiona Hanna Chrzanowska u Salwatorianów
Od 28 kwietnia 2018 r. Polska, a szczególnie ziemia krakowska, ma nową orędowniczkę w niebie - błogosławioną Hannę Chrzanowską. Wśród wielu świadków jej życia są Salwatorianie. W 1964 roku Błogosławiona Hanna zainicjowała kilkudniowe rekolekcje dla chorych. Odbywały się one co roku, najpierw w domu rekolekcyjnym Salwatorianów w Trzebini (do 1984 r., czyli przez 20 lat), następnie w Kalwarii Zebrzydowskiej u oo. Bernardynów (1984-1989). Konferencje dla nich i personelu głosili...
Albania: Monastyczne świadectwo
Czwarta Niedziela Wielkanocy, zwana również Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczęła w parafii Bilaj tydzień modlitw o nowe powołania. W każdej ze stacji misyjnych prowadzone były spotkania, głoszone krótkie konferencje i organizowane modlitwy w intencji nowych powołań.
Krzywin G.: 25 Święto św. Dominika Savio
W dniach od 27 do 29 kwietnia br. grupa chłopców z parafii Niepokalanego Serca NMP w Krzywinie Gryfińskim, i nie tylko, udała się po opieką ks. Marka do Rumii koło Gdyni na 25 Święto św. Dominika Savio.
Strona 3 z 8

Archiwum aktualności

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010