Artykuły 2018

Ukraina: 25-lecie kościoła w Brzozdowcach
Chociaż parafia w Brzozdowcach powstała w 1410 roku, to jej historia nie była zawsze kolorowa i pozytywna. Przez ponad 600 lat parafię i kościół spotykały różne trudności. Drewniane kościoły były niszczone i palone podczas wojen i najazdów.
RMS: Ferie w Kasinie
Za nami tygodniowe rekolekcje w Kasinie Wielkiej, trwające od 22 do 29 stycznia m.in. dla Mazowsza i Dolnego Śląska. Na naszym spotkaniu pojawiło się 35 osób, w tym liczna grupa z Warszawy i Obornik Śląskich. Na rekolekcjach towarzyszył nam temat: „Chcę tak jak on”, dotyczący założyciela Salwatorianów Ojca Franciszka Marii od Krzyża.
Bielsko Biała: Nagroda papieska dla dr Anny Byrczek
Medal PRO ECCLESIA ET PONTIFICE to jedno z wysokich odznaczeń Stolicy Apostolskiej „Dla Kościoła i Papieża” – ustanowione przez papieża Leona XIII w 1888 r, przyznane zostało dr Annie Byrczek, założycielce bielskiego Domowego Hospicjum św. Kamila, przez papieża Franciszka w dowód uznania za Jej wyjątkowe zaangażowanie i działalność na rzecz kościoła i drugiego człowieka.
Wstań i obudź śpiących!
8 września 2018 r. Salwatorianie na całym świecie, będą obchodzić pierwsze stulecie śmierci swojego założyciela o. Franciszka Jordana. Będzie to wydarzenie szczególne dla całej rodziny salwatoriańskiej. W rzeczywistości będzie to zaproszenie do powrotu do korzeni, historii i posłania. I chociaż śmierć oddziela od Założyciela, to jednak jego duch pozostaje żywy i aktualny w sercach wszystkich.
SOP: Działają dla innych
Dla jednych ferie zimowe się kończą, a dla innych zaczynają. Jedni znów usłyszą szkolny dzwonek, a inni na moment będą mogli o nim zapomnieć. Salwatoriański Ośrodek Powołań dla jednych i drugich miał coś w swojej ofercie. Młodzież z różnych stron Polski, w zależności od czasu wolnego, zainteresowań i pasji, uczestniczyła w rekolekcjach zimowych z SOP.
Rodzinne kibicowanie Fair Play
W dniu 26 stycznia 2018 roku w Hali Sportowej w Strzelcach Opolskich został rozegrany, już po raz VI, Turniej Futsalu Księży o puchar ks. Prałata Zygmunta Lubienieckiego, pod hasłem „Rodzinne kibicowanie Fair Play” Turniej był podzielony na dwie grupy A i B.
RMS na Helpzy.com
Obok największych fundacji dobroczynnych takich jak UNICEF, Rak'n'Roll czy Kasisi Szymona Hołowni, od niedawna jedną z nich jest Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej. Końcem zeszłego roku RMS dołączył do platformy Helpzy - miejsca, gdzie poprzez zadawanie pytań, dzielenie się różnymi przemyśleniami, ciekawostkami i wydarzeniami, a także głosowania i odpowiadania na nie w komentarzach można w namacalny sposób pomagać innym.
Krzywin: VIII Prymasowski Turniej Halowy
W dniach od 26 do 27 stycznia 2018 r. grupa chłopców z naszej parafii i nie tylko, pod opieką ks. Marka, udała się do Gniezna na VIII Prymasowski Turniej Halowy w piłce nożnej. W piątek zwiedziliśmy stadion Lecha Poznań i Muzeum Początków Państwa Polskiego.
Warszawa: Misja - niebo
Życie Helenki Kmieć, jej zapał misyjny i bohaterska śmierć w służbie drugiemu człowiekowi, nadal inspirują młode pokolenia.
Helena. Misja możliwa
9 lutego będzie miała premierę książka "Helena. Misja możliwa", wydana przez Wydawnictwo Salwator. „Ona była światłem. Znikała i pojawiała się z prędkością światła. Ogrzewała jak światło. Żyła porządnie, z pasją i szybko” – tak o Helence Kmieć opowiada jej mama. Rozmowa z rodzicami jest pierwszą z 24, które odnajdziemy w książce „Helena. Misja możliwa”.
Strona 13 z 14

Archiwum aktualności

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010