RMS: Kurs animatorów

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

RMS: Kurs animatorów

W drugi weekend kwietnia odbyła się kolejna w tym roku szkolnym odsłona kursu dla animatorów Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej. Tym razem wydarzenie miało miejsce w Trzebnicy. Grupa 40 młodych ludzi z całego kraju spotkała się, by szkolić swoje umiejętności liderskie, pogłębić swoją więź z Panem Bogiem oraz by spędzić ten czas w radości.
{[description]}

Piątek, pierwszy dzień kursu, jest zazwyczaj przeznaczony na przyjazd, powitania oraz na ogólne wyciszenie. Tym razem było inaczej, nasi animatorzy uczestniczyli w peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży. Gdy Krzyż Młodych oraz ikona Matki Boskiej przyjechały do parafii św. Piotra i św. Pawła, wszyscy udali się na drogę światła, która szła ulicami Trzebnicy. Nie zabrakło na niej śpiewu oraz pięknych rozważań do każdej ze stacji. Po dodarciu do celu - Bazyliki św. Jadwigi Śląskiej, odprawiona została msza święta, a po niej odbyła się konferencja, której tematem był Krzyż i jego symbolika.

Drugi dzień kursu dla animatorów zaczął się na pełnej petardzie! Po porannej liturgii oraz śniadaniu odbyły się cztery wykłady - dwa dla grupy początkującej i dwa dla grupy zaawansowanej, które prowadzone były przez Młodych Salwatorianów, księży RMS-u oraz zaproszonych gości. Tematy zajęć dotyczyły aspektów religijnych jak i pracy w grupie. Wśród nich znalazły się: Sakrament pokuty i pojednania, prowadzenie kręgu biblijnego, sakrament małżeństwa, rozwiązywanie konfliktów oraz przepowiednie, które wypełnił Jezus. Następnie przyszedł czas na prowadzenie kręgów przez naszych kolegów, którzy mogli wykorzystać do tego zadania wiedzę zdobytą na wykładach.

Po obiedzie odbyła się kolejna tura konferencji, a po niej najważniejszy punkt programu, czyli spotkanie z Panem Bogiem podczas Eucharystii. Był to idealny moment na odetchnięcie po intensywnym dniu pełnym pracy i nauki.

Po kolacji nie mogło zabraknąć wieczorku w radości! Dwójka naszych animatorów- Dawid i Agata- przygotowali kilka zabaw, które miały nas zintegrować oraz rozluźnić po ciężkim dniu. Wykonali to zadanie perfekcyjnie, ponieważ nie było osoby, która nie wyszłaby z uśmiechem na twarzy. Na zakończenie dnia wszyscy udali się na adorację Najświętszego Sakramentu, by wyciszyć się przed snem oraz podziękować Panu Bogu za wszystko, co się wydarzyło tego dnia.

Podczas ostatniego dnia kursu, w niedzielę, nie mogło zabraknąć eucharystii i podsumowania spotkania. Każdy dzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat wyjazdu, by wspólnie ulepszać następne odsłony kursów dla animatorów. Po zakończeniu ostatniego punktu programu nadszedł czas na pożegnanie i wyjazd.

Kurs dla animatorów jest idealną okazją, by choć na chwilę wyłączyć się z naszej codzienności i skupić się na Panu Bogu oraz na tym, co ma nam do powiedzenia. Oprócz nauki pogłębiamy także naszą wiarę, co na pewno przyczynia się do bycia lepszym animatorem. Jest to także idealna okazja to spotkania ludzi, których nie widziało się bardzo długo. Kolejne takie spotkanie odbędzie się już przed samym Salwatoriańskim Forum Młodych w Dobroszycach (2-11 lipca 2016), na które serdecznie zapraszamy!


Trzebnica: Kurs animatorów RMS Zobacz galerię