Krzywin: Nowi Salwatorianie Świeccy

Foto:
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Krzywin: Nowi Salwatorianie Świeccy

W czwartek 9 marca 2017 r. w Krzywinie, została założona grupa Salwatorianów Świeckich. Na spotkanie przybył z Krakowa konsultor prowincjalny do spraw apostolatów ks. Piotr Łapiński. Spotkanie rozpoczęło się mszą św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP w Krzywinie.

Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Jan Karwath wraz z ks. konsultorem. Podczas krótkiej homilii mówiono o potrzebie formacji w ramach Zgromadzenia SDS Salwatorianów Świeckich, które tworzył Sługa Boży Ojciec Franciszek od Krzyża Jordan, Założyciel Salwatorianów. Po mszy św. odbyła się krótka modlitwa przy figurze Ojca Założyciela, wyrzeźbionej przez miejscowego artystę pana Aleksandra Fatygę, oraz zrobiono wspólne zdjęcie.
     Spotkanie robocze odbyło się w domu zakonnym w Krzywinie. Ks. konsultor Piotr Łapiński przedstawił cele i formy działalności Salwatorianów Świeckich, mówił o istniejących już takich grupach w Polsce i ich działalności oraz o corocznych spotkaniach ogólnopolskich, które odbywają się dwa razy w roku na wiosnę i jesienią. Następnie wręczył każdemu z członków „Dzienniczek duchowy” Ojca Założyciela, modlitwę o beatyfikację oraz książkę o Ojcu Jordanie. Ustalono, że spotkania modlitewno-formacyjne odbywać się będą co miesiąc w wyznaczonym czasie. Wszystkich członków było 14. Czas formacji będzie trwał 2 lata. Po zakończeniu formacji odbędą się przyrzeczenia do dalszej współpracy w grupie Salwatorianów Świeckich. Przełożoną grupy została pani Maria Fatyga, która odbyła już wstępną formację w Trzebini koło Krakowa. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem i modlitwą z błogosławieństwem dla całej grupy przez ks. konsultora.


Krzywin: Nowa grupa Salwatorianów Świeckich Zobacz galerię