RMS: W Kasinie Wielkiej

Foto:
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

RMS: W Kasinie Wielkiej

Ostatni tegoroczny turnus ferii z RMS-em odbył się w dniach 13-19 lutego w Kasinie Wielkiej. Głównym tematem rekolekcji było hasło „Rusz się z miejsca", a młodzież z Dolnego Śląska i Mazowsza każdego dnia pochylała się nad takimi tematami jak: „W jaki sposób Bóg do nas mówi każdego dnia?", „Jaki powinien być chrześcijan?", „Czym charakteryzuje się dobry świadek?" oraz „O czym tak na prawdę mówi nam osiem błogosławieństw?".

Każdego dnia, poza formacją duchową, była także okazja dla rozwoju fizycznego, czemu sprzyjał górski klimat. - Śnieżnica to znakomite miejsce do jazdy na nartach, a także do spacerowania górskimi szlakami. Nie zabrakło także bitew na śnieżki i szaleństwa na sankach! Podczas rekolekcji młodzież rywalizowała ze sobą w różnych konkurencjach, czego zwieńczeniem była gra terenowa, która polegała na rozwiązywaniu różnych zadań związanych z Biblią, a także szukaniu ukrytych cytatów z Pisma Świętego. Wyjątkowym wyzwaniem był także jednodniowy „digital detox" - każdy chętny mógł rano oddać telefon do wspólnej skrzynki, aby przez cały dzień mógł się lepiej skupić na otaczających go ludziach, przyrodzie, a przede wszystkim na tym, co Bóg chce do niego dzisiaj powiedzieć.
Rekolekcje zakończyliśmy wyjazdem do Trzebini na czuwanie modlitewne przy grobie śp. Heleny Kmieć. Był to bardzo owocny czas! Zachęcamy do przeczytania świadectw na stronie rms.sds.pl, a młodzież serdecznie zapraszamy do udziału w nadchodzących akcjach Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej (już 18 marca czuwanie maturzystów (i nie tylko!) w Trzebini).
Natalia


RMS: W Kasinie Wielkiej Zobacz galerię