Wydarzenia

Bagno: Międzynarodowy Plener Malarski

W niedzielę 3 lipca 2010 na terenie Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów w Bagnie odbył się wernisaż wystawy poplenerowej Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Oborniki Śląskie 2010”.

Kraków: Złoty Jubileusz Święceń

We wtorek 29 czerwca 2010 roku w kościele rektoralnym pw. Boskiego Zbawiciela w Krakowie odprawiona została uroczysta Msza Święta z okazji jubileuszu 50-lecia święceń kapłańskich.

Salwatorianin w służbie Betanii

W 80-tym roku istnienia zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej, założonego w Trzebini przez salwatorianina Sługę Bożego Księdza Józefa Chryzostoma Małysiaka, żegnamy kapelana sióstr Betanek księdza Józefa Molikiewicza, posługującego w Betanii przez 38 lat.

Węgry: „Razem na drodze”

W dniach 25-26 czerwca 2010 roku w salwatoriańskiej parafii w Galgahévíz (Węgry) odbyło się VI Spotkanie Diecezji Vác pod hasłem „Razem na drodze”. Uczestnikom towarzyszyły słowa z Listu do Koryntian: „Różne są dary łaski i różne posługiwania, ale ten...

Komory: Konsekracja nowego biskupa

W dniu 1 maja 2010 r. Benedykt XVI podniósł istniejącą od 1975 r. administraturę apostolską Komorów na Oceanie Indyjskim do rangi wikariatu apostolskiego Archipelagu Komorów. 19 czerwca 2010 roku, w głównym kościele misji w Moroni (stolica Komorów), odbyła się konsekracja nowego biskupa Charlesa Mahuza Yava SD.

Oborniki Śląskie: Rondo im. Aleksandry Natalli-Świat

We wtorek, 29 czerwca 2010 roku, w Obornikach Śl. odbyła się uroczystość nadania rondu znajdującemu się w centrum miasta, imienia tragicznie zmarłej posłanki na Sejm RP Aleksandry Natalli-Świat (1959-2010).

Białoruś: Wysiłek czy oszustwo? Sesja formacyjna w Brasławiu

Już po raz drugi w tym roku salwatorianie we współpracy z Domem Rekolekcyjnym Sióstr Eucharystek w Brasławiu zorganizowali w dniach 11-13 czerwca sesję formacyjną dla osób świeckich i konsekrowanych.

Bielsko-Biała: Pola Nadziei 2010

W piątek 11 czerwca 2010 r. w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste podsumowanie VI edycji programu „Pola Nadziei 2010” organizowane przez Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne działające przy parafii NMP Królowej Polski.

SOP: Emocje jak na Mundialu

W dniach 13-15 czerwca 2010 roku w Krakowie odbył się IV Salwatoriański Turniej Piłkarski. Turniej organizowany jest przez Salwatoriański Ośrodek Powołań i odbywa się pod patronatem Prowincjała Polskiej Prowincji Salwatorianów. Na tegorocznym turnieju spotkało się 10 drużyn pochodzących ze szkół i parafii, w...

Region Australijski: Wizytacja Generalna

W dniach od 6 do 25 Maja 2010 roku odbyła się wizytacja generalna Regionu Australijskiego Polskiej Prowincji Salwatorianów. Ksiądz Milton Zonta SDS oraz Ksiądz Mario Agudelo SDS odwiedzali nasze wspólnoty w Sydney i w Perth.

Strona 181 z 182