Warszawa: Studentplusowe przygotowania do Świąt

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Warszawa: Studentplusowe przygotowania do Świąt

Adwent to czas szczególnych przygotowań, to również czas oczekiwania, w trakcie, którego podejmujemy refleksję nad zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Jako młoda wspólnota, która pragnie przybliżać się do Boga podjęliśmy kilka ważnych inicjatyw i działań, aby uczynić ten czas dla nas owocnym.
{[description]}

Czy dla nas, dla chrześcijan pragnących żyć Bogiem może być coś ważniejszego od dążenia do świętości? Na to pytanie grupa prawie 50 osób próbowała sobie odpowiedzieć w czasie weekendowego skupienia. Rekolekcje pod hasłem „Dasz radę, o świętości z O. Jordanem” rzuciły Boże światło na kwestie, które młody człowiek rozważa w sobie bardzo często. Kto lepiej niż Ojciec Franciszek Maria od Krzyża Jordan może poprowadzić na tej drodze poszukiwań swojego powołania? W końcu on sam mawiał: „Bądźcie święci! Zawsze powtarzajcie sobie: mój obowiązek to nieustanne dążenie do świętości”. „Nasz Założyciel to postać, która nigdy nie przestanie inspirować. Nie tylko pokazuje, że warto w życiu być świętym, on pokazuje, że każdy z nas może a nawet musi być święty.” – dodaje nasz duszpasterz ks. Kamil Leszczyński salwatorianin.
Jednym z piękniejszych obrazów Wieczerzy Wigilijnej jest obraz zasiadania do wspólnego stołu. Stół jest obrazem jedności, pojednania i wzajemnych relacji... Wspólnego celebrowania nie mogło zabraknąć i u nas. W wieczerzy uczestniczyli wszyscy, którzy czują się częścią wspólnoty (było nas ponad 70 osób!). Po przeczytaniu Słowa Bożego i przełamaniu się opłatkiem oraz złożonych sobie nawzajem życzeniach zasiedliśmy do stołu, aby w ten sposób móc jeszcze bardziej poczuć ducha wspólnoty. Kolacja zakończyła się kolędowaniem, a podjęta refleksja nad wkrótce mającymi nadejść narodzinami Bożego Dziecięcia wyciszyła nas przed tą szczególną chwilą. „Wspólna wigilia to czas, kiedy doświadczam prawdziwej wspólnoty, prawdziwych relacji i braterskiej przyjaźni, to daje poczucie, że razem możemy więcej na drodze do Boga” – dodaje jedna z uczestniczek spotkania.
Nic tak nie otwiera na Boga jak Jego narodziny w sercu każdego z nas. Mamy nadzieję, że działania, które zostały podjęte przez wspólnotę w trakcie całego Adwentu pomogą nam, jej członkom, otworzyć się na Bożą miłość i przyjęcie go w swoich domach.
Julita


Warszawa: Studentplusowe przygotowania do Świąt Zobacz galerię