Warszawa: Studentplusowe przygotowania do Świąt

Foto:
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Warszawa: Studentplusowe przygotowania do Świąt

Adwent to czas szczególnych przygotowań, to również czas oczekiwania, w trakcie, którego podejmujemy refleksję nad zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Jako młoda wspólnota, która pragnie przybliżać się do Boga podjęliśmy kilka ważnych inicjatyw i działań, aby uczynić ten czas dla nas owocnym.

Czy dla nas, dla chrześcijan pragnących żyć Bogiem może być coś ważniejszego od dążenia do świętości? Na to pytanie grupa prawie 50 osób próbowała sobie odpowiedzieć w czasie weekendowego skupienia. Rekolekcje pod hasłem „Dasz radę, o świętości z O. Jordanem” rzuciły Boże światło na kwestie, które młody człowiek rozważa w sobie bardzo często. Kto lepiej niż Ojciec Franciszek Maria od Krzyża Jordan może poprowadzić na tej drodze poszukiwań swojego powołania? W końcu on sam mawiał: „Bądźcie święci! Zawsze powtarzajcie sobie: mój obowiązek to nieustanne dążenie do świętości”. „Nasz Założyciel to postać, która nigdy nie przestanie inspirować. Nie tylko pokazuje, że warto w życiu być świętym, on pokazuje, że każdy z nas może a nawet musi być święty.” – dodaje nasz duszpasterz ks. Kamil Leszczyński salwatorianin.
Jednym z piękniejszych obrazów Wieczerzy Wigilijnej jest obraz zasiadania do wspólnego stołu. Stół jest obrazem jedności, pojednania i wzajemnych relacji... Wspólnego celebrowania nie mogło zabraknąć i u nas. W wieczerzy uczestniczyli wszyscy, którzy czują się częścią wspólnoty (było nas ponad 70 osób!). Po przeczytaniu Słowa Bożego i przełamaniu się opłatkiem oraz złożonych sobie nawzajem życzeniach zasiedliśmy do stołu, aby w ten sposób móc jeszcze bardziej poczuć ducha wspólnoty. Kolacja zakończyła się kolędowaniem, a podjęta refleksja nad wkrótce mającymi nadejść narodzinami Bożego Dziecięcia wyciszyła nas przed tą szczególną chwilą. „Wspólna wigilia to czas, kiedy doświadczam prawdziwej wspólnoty, prawdziwych relacji i braterskiej przyjaźni, to daje poczucie, że razem możemy więcej na drodze do Boga” – dodaje jedna z uczestniczek spotkania.
Nic tak nie otwiera na Boga jak Jego narodziny w sercu każdego z nas. Mamy nadzieję, że działania, które zostały podjęte przez wspólnotę w trakcie całego Adwentu pomogą nam, jej członkom, otworzyć się na Bożą miłość i przyjęcie go w swoich domach.
Julita


Warszawa: Studentplusowe przygotowania do Świąt Zobacz galerię