Trzebnica: Dziękczynny koncert: Na skrzyżowaniu Świętych Dróg

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Trzebnica: Dziękczynny koncert: Na skrzyżowaniu Świętych Dróg

W Międzynarodowym Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy odbył się koncert Marcina Stycznia z okazji beatyfikacji ks. Franciszka Marii od Krzyża Jordana: Trzebnica. Na skrzyżowaniu Świętych Dróg.
{[description]}

Gospodarz miejsca, przełożony Wspólnoty Salwatorianów w Trzebnicy i kustosz sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej przywitał gości m.in. takimi słowami: Salwatoriański Koncert współorganizowany z Gminą Trzebnica staje się swego rodzaju wdzięcznym porywem serca i pozytywnym bodźcem w dobie epidemii. To właśnie tutaj, w bazylice św. Jadwigi, pierwszym Międzynarodowym Sanktuarium w Polsce, 11 marca ubiegłego roku, po 256 latach, patronka dnia wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża, dała się na nowo odkryć i pozwoliła stać się dla nas przewodniczką na ścieżkach zmagania się z pandemią. Z tym miejscem związani są święci, którzy na stałe wpisali się w naszą codzienność. 15 maja, salwatoriańska rodzina na całym świecie przeżywała piękny i długo oczekiwany dzień – beatyfikację swojego założyciela, Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Można powiedzieć, że jesteśmy w sposób szczególny wyróżnieni, a tym samym szczęśliwi, że to właśnie nam było dane uczestniczyć w tym wydarzeniu. Od miesiąca możemy przyzywać jego wstawiennictwa u Boga. Koncert z okazji beatyfikacji Ojca Franciszka Jordana: Trzebnica. Na skrzyżowaniu Świętych Dróg stał się swego rodzaju podziękowaniem i przyniósł nadzieję w trudnych czasach epidemii. W bazylice św. Jadwigi, pierwszym Międzynarodowym Sanktuarium w Polsce, w którym od 1945 roku pracują salwatorianie, duchowi synowie Ojca Jordana, wypełniając Jego duchowy testament zapisany w Dzienniku Duchowym 20 grudnia 1894 roku: „Dopóki jest na świecie jeszcze jeden człowiek, który nie zna Boga i nie kocha Go ponad wszystko, nie możesz ani chwili spocząć”, usłyszeliśmy po raz pierwszy piosenkę o Ojcu Jordanie pt. Myśl Franciszka Jordana granej na buzuku irlandzkim. Koncert dziękczynienia rozpoczął się słowami modlitwy za wstawiennictwem bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana. Marcin Styczeń wykonał m.in. piosenki poświęcone św. Jadwidze Śląskiej, św. Jadwidze Królowej, św. Janowi Pawłowi II, bł. Jerzemu Popiełuszce, św. Franciszkowi, św. Charbelowi oraz kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Na zakończenie słowa podziękowania wypowiedzieli Burmistrz Gminy Trzebnica Pan Marek Długozima oraz kustosz sanktuarium Ks. Piotr Filas SDS. Koncert poprzedziła uroczysta Msza Święta sprawowana o godz. 12.30 przez Prowincjała Polskiej Prowincji Salwatorianów Ks. Józefa Figla, w czasie której poświęcił On nową figurę bł. Franciszka Jordana.

Koncert Marcina Stycznia w Trzebnicy: https://youtu.be/chD3UYrx7ng

Myśl Franciszka Jordana. Premiera piosenki o bł. Franciszku Jordanie w wykonaniu Marcina Stycznia w trzebnickiej bazylice granej na buzuku irlandzkim: https://youtu.be/YZgNXJw6WhI

https://wroclaw.niedziela.pl/artykul/68890/Marcin-Styczen-zagral-w-Trzebnicy

 


Trzebnica: Dziękczynny koncert: Na skrzyżowaniu Świętych Dróg Zobacz galerię