Meksyk: Patronalne święto szkoły Fray Angelico 2013

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Meksyk: Patronalne święto szkoły Fray Angelico 2013

Wspomnienie liturgiczne błogosławionego Angelico (bł. Jana z Fiesole zwanego bratem Angelico czyli „bratem anielskim”), patrona salwatoriańskiego Liceum w Campeche, było świetną okazją do radosnego świętowania w gronie wychowawców, uczniów, przyjaciół oraz zaproszonych gości.

{[description]}

Administrator Diecezji Campeche ks. Prospero Huchin, przewodniczył Eucharystii, którą przygotowała młodzież wraz z kapelanem ks. Jakubem Trzópkiem SDS (w tym śpiew piosenek w języku polskim). Ks. rektor Sebastian Korczak SDS, dziękując za modlitwę, zwrócił sie do gremium z zachętą do tego, żeby nie ustawać w odkrywaniu źródeł powołania do świętości, kierując się do Stwórcy, którego obraz nosimy w sercach. W nowej części administracyjnej kolegium, ukończonej specjalnie na tę uroczystość, spotkanie dobiegło końca. Błogosławieństwa nowej plebanii udzielił administrator diecezji wraz z ks. Sebastianem. Wcześniej służyła ona jako dom mieszkalny dyrektora oraz “Albergue Diocesano” (dom gościnny diecezji).

Po błogosławieństwie przygotowano typowo campechańskie śniadanie (tacos de lechon) i udano się do sali sportowej na konkurs-debatę na temat życia i twórczości bł. Fray Angelico. Na zakończenie przedstawiono także “Chica Fray” (dziewczynę z Fray), która będzie reprezentowała salwatorianską szkołę na akcjach charytatywnych, socjalnych oraz Karnawale Campechańskim.

www.sds.mx