Albania: Odpust w Dobёr

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Albania: Odpust w Dobёr

Jak co roku parafianie i mieszkańcy miejscowości Dobёr z utęsknieniem czekali na odpust, aby w szczególnie uroczysty sposób wyrazić swoją cześć dla patrona kościoła, św. Mikołaja. Święty ten cieszy się szacunkiem nie tylko dzieci, ale przede wszystkim dorosłych, którzy niejednokrotnie polecają mu się i zawierzają całe rodziny w skomplikowanych sytuacjach życiowych.
{[description]}

Już tradycyjnie księża posługujący w parafii zorganizowali triduum przed świętem, aby jeszcze owocniej je przeżyć. Codziennie była możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, spowiedzi, a także uczestnictwa we Mszy Świętej. Kolejno przewodniczyli: ks. Dawid Rogala SDS, ks. proboszcz Artan Seli SDS, ks. Agostin Margjoni CM.

Msza św. odpustowa rozpoczęła się w niedzielne popołudnie pod przewodnictwem o. Frana Perlali OFM. W kazaniu zwrócił on uwagę na potrzebę ponownego zaproszenia do naszego życia i naszych serc Jezusa, a także patrzenia na codzienność w świetle Słowa Bożego.

Podczas Mszy św. zostało poświęcone tabernakulum, które udało się zakupić dzięki pomocy finansowej dobrodzieja z Polski, za co wspólnota z Dobёr serdecznie dziękuje. Stwarza to możliwość ożywienia działalności duszpasterskiej oraz rozbudzenia pobożności eucharystycznej wśród parafian. Święty Mikołaju patronie nasz – módl się za nami!


Albania: Odpust w Dobёr Zobacz galerię