Aktualności

Weekend MAJOWY z SOP-em
Salwatoriański Ośrodek Powołań, jak co roku przygotował dwie propozycje na spędzenie weekendu majowego. Przed nami majówka na MAZURACH i majówka w BESKIDACH. Oba turnusy rozpoczną się w piątek 27 kwietnia i potrwają do 2 maja 2018.
„Návrat k životu”, czyli „Powrót do życia” po słowacku
W pierwszym kwartale 2018 roku ukazała się w języku słowackim książka ks. Krzysztofa Wonsa SDS „Návrat k životu. Počúvanie Slova - Duchovné sprevádzanie - Uzdravovanie srdca” (Vydavateľstvo Salvator, Kraków 2018). Jest to przekład książki „Powrót do życia. Słuchanie Słowa - towarzyszenie duchowe - uzdrowienie serca” (Wydawnictwo Salwator, Kraków 2012); tłumaczką jest s. Helena Dudová.
WSD: Nowi słudzy Słowa i Eucharystii
W uroczystość Świętego Józefa, w naszej wspólnocie seminaryjnej, podczas Mszy Świętej, której przewodniczył Ksiądz Prowincjał Józef Figiel SDS, alumni kursu III: kl. Piotr Dymon SDS, kl. Konrad Nowak SDS, kl. Karol Matecki SDS, kl. Kamil Stępień SDS, kl. Dominik Truchan SDS - przyjęli posługę lektora, a alumni kursu IV: kl. Krzysztof Biegun SDS, kl. Stanisław Biegun SDS i kl. Karol Koszyl SDS - przyjęli posługę akolity.
Krzywin: Misterium Paschalne 2018
W dniu 25 marca 2018 r. w kościele parafialnym w Krzywinie, dzieci, pod kierunkiem ks. Marka i p. Elżbiety, zaprezentowały inscenizację Męki Pańskiej. Podczas Misterium panowała przejmująca cisza, tak, że wszystkie teksty mówione i śpiewane głęboko przenikały do serc młodych i starszych słuchaczy.
Albania: Radość Niedzieli Palmowej
Nie bój się Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga (Łk 1, 30) to hasło tegorocznego, XXXIII Światowego Dnia Młodzieży, który odbył się w Niedzielę Palmową, 25 marca 2018 r., na szczeblu diecezjalnym. Z tej okazji do Tirany przyjechała młodzież z terenu całej archidiecezji Tirana-Durres. Spotkanie miało miejsce w salezjańskim centrum edukacyjnym Don Bosco.
Elbląg: Pomaganie przez odbijanie
Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej, oraz Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Mechanicznych „Lepszy Elbląg” zorganizowali charytatywny turniej piłki siatkowej dla Kuby Barszczewicza. Wzięło w nim ucział siedem zespołów. Dzięki ofiarności zawodników uzbierano kwotę 735 zł, które zostaną przeznaczone na operację Kubusia.
Elbląg: Droga cieniem malowana
Gra światła i cieni zainspirowała młodzież salwatoriańską z parafii pw. św. Brata Alberta do zilustrowania nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Relację z tego wydarzenia opisał elbląski Gość Niedzielny.
RMS: EDK 2018
Dnia 16 marca 2018 roku o godz. 20.30 w kościele na wrocławskiej Leśnicy i godzinę później na Kozanowie, Mszą św. rozpoczęła się Ekstremalna Droga Krzyżowa, która swój finał miała w Trzebnicy. Kazania wygłosili duszpasterze RMSu ks. Maciej Szeszko i ks. Łukasz Anioł. Początki drogi były bardzo trudne ze względu na warunki atmosferyczne.
STUDENT+: W oczekiwaniu na Zmartwychwstanie
Tegoroczny Wielki Post dla wspólnoty akademickiej STUDENT+ z Warszawy to czas wielkiego wysiłku duchowego i refleksji nad znaczeniem ofiary Chrystusa. Chcąc dobrze przygotować się do najważniejszego dla chrześcijan święta, członkowie duszpasterstwa zajęli się organizacją szeregu wydarzeń pozwalających na pogłębienie swojej wiary w tym wyjątkowym czasie.
Albania: Przygotowania do synodu
Obecny rok jest szczególny dla Archidiecezji Tirana-Durres. 25 lat temu papież Jan Paweł II odwiedził Albanię. Wizyta Ojca Świętego do dziś jest dobrze wspominana przez wszystkich Albańczyków. Kiedy w 2016 roku mons. Georg Frendo OP objął posługę arcybiskupią w diecezji, podjął decyzję, aby zorganizować synod diecezjalny. Od dwóch lat trwa etap przygotowawczy, który jest bardzo ważny dla samego synodu.
Strona 4 z 8

Archiwum aktualności

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010