WSD: Obłóczyny u Salwatorianów

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

WSD: Obłóczyny u Salwatorianów

Dnia 7 września 2021 r. w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie, odbyły się uroczystości związane z przyjęciem do nowicjatu 6 postulantów, a także obłóczyny 6 nowicjuszy.
{[description]}

Do tego aktu młodzi kandydaci przygotowywali się poprzez uczestnictwo w rekolekcjach, które w dniach 31.08 – 5.09. br. wygłosił o. Sławomir Badyna OSB z Biskupowa.
Ceremoniom przewodniczył ks. Józef Figiel, prowincjał Polskiej Prowincji Salwatorianów. Obecny był ks. bp diecezji witebskiej Oleg Butkiewicz, przewodniczący Konferencji Katolickich Biskupów na Białorusi.
Okolicznościową homilię wygłosił ks. Paweł Radziejewski, mgr nowicjatu. Przypomniał w niej m.in. symbole ceremonii obłóczyn, tj. habit, cingulum, świece i konstytucje, które po ich przyjęciu stają się znakiem oddania Kościołowi i służbie Bogu w Towarzystwie Boskiego Zbawiciela.
Na zakończenie, obecny ks. Biskup, wspominając swoje obłóczyny, powiedział do nowo obłóczonych Salwatorianów, aby nigdy nie wstydzili się habitu i by habit się ich nie wstydził. Niech będą światłem wskazującym innym na Jezusa, a jeżeli będą znakiem sprzeciwu to będzie znaczyło, że idą dobrą drogą do celu.
Nowym nowicjuszom, a także obłóczonym - składamy życzenia wierności i wytrwania.


WSD: Obłóczyny u Salwatorianów Zobacz galerię