Salwatoriańska pielgrzymka do sanktuarium Maryjnego w Merrillville

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Salwatoriańska pielgrzymka do sanktuarium Maryjnego w Merrillville

W dniach od 12 do 13 sierpnia 2023 roku odbyła się już XXXVI Piesza Polonijna Pielgrzymka Maryjna z Chicago do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville. Nowym przewodnikiem pielgrzymki został ks. Paweł Krężołek SDS, salwatorianin, przełożony domu zakonnego w Bielsku – Białej.
{[description]}

Tegoroczne hasło pielgrzymkowe brzmiało: Przyjdź, zaprowadzę Cię do Jezusa. Odsłaniało ono prawdę, że zbliżając się do Maryi odnajdziemy naszą drogę do Boga.

Wspólne pielgrzymowanie rozpoczęła Msza św. o godz.: 7.30 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Chicago, której przewodniczył biskup pomocniczy diecezji Brooklyn, Witold Mroziewski. W swoim kazaniu przypomniał, że Kościół to my wszyscy, to Kościół w drodze. Zachęcił każdego do zaangażowanego budowania go w swojej parafii i wspólnotach.

Pierwszy dzień pielgrzymowania zakończył się w Sakntuarium Matki Bożej Ludźmierskiej w Munster, w klasztorze ojców karmelitów. Tam, wieczorem Mszę św. odprawił ordynariusz diecezji Gary, bp Robert J. McClory.

W programie pielgrzymki znalazły się min.: modlitwy poranne, Godzinki
o Niepokalanym Poczęciu NMP, konferencja wyjaśniająca tegoroczne hasło pielgrzymki, którą wygłosił ks. Paweł Krężołek SDS, różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia, modlitwa południowa, modlitwa w ciszy, Droga Krzyżowa, w której pielgrzymi nieśli drewniany krzyż, przepiękne śpiewy prowadzone przez „Diakonię muzyczną” oraz bardzo liczne spowiedzi, które po raz kolejny przyczyniły się do stworzenia niepowtarzalnej atmosfery, sprzyjającej ożywieniu i pogłębieniu wiary uczestników oraz łączności z Polską.  

Nowością w tym roku były świadectwa wiary zaproszonych gości: Dobromira Makowskiego i Rafała Mroczka, a także czas ciszy.

Uwieńczeniem wspólnego pielgrzymowania, w drugim dniu pielgrzymki, była uroczysta Msza św. sprawowana w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Merrillville, której przewodniczył ks. Bp Witold Mroziewski. Obecny był także bp Robert J. MacClory.

W tegorocznej pielgrzymce wzięło udział ok. 6 tys. wiernych. Msza św. na zakończenie zgromadziła ponad 10 tys. osób. Jak zawsze w tym ważnym wydarzeniu nie zabrakło duszpasterzy z Polski.

Kolejnym ważnym wydarzeniem, jakie poprowadzą salwatorianie z Merrillville, będzie Rowerowa Polonijna Pielgrzymka Maryjną z Chicago do Merrillville, która będzie miała miejsce 9 września 2023 r.

Reportaż o pielgrzymce zrobiony przez TVP można znaleźć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=mYqcQhn34Rc

Dziękujemy ks. Pawłowi za informację i zdjęcia! 


Pielgrzymka do Merrillville Zobacz galerię