Salwatorianie Świeccy: Wigilia z Ojcem Jordanem

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Salwatorianie Świeccy: Wigilia z Ojcem Jordanem

W środowy wieczór, 10 grudnia, w domu parafialnym księży salwatorianów w Obornikach Śląskich, odbyło się spotkanie wigilijne Salwatorianów Świeckich z Obornik, Wrocławia i Dobroszyc wraz z ich duszpasterzami. Przy stole zastawionym tradycyjnym barszczem zasiadło siedemnaście osób, a wśród nich czterech kapłanów: ks. superior Benon Hojeński, ks. Rafał Masarczyk z Obornik, ks. Michał Piela z Wrocławia oraz ks. Daniel Jamroży, krajowy koordynator świeckich salwatorianów, który na spotkanie przyjechał z Krakowa. Po modlitwie Słowem Bożym, przeznaczonym na wigilijny wieczór - Ewangelią o narodzeniu Jezusa Chrystusa, nastąpił czas życzeń i łamania się opłatkiem.

{[description]}

W czasie wieczerzy uczestnikom towarzyszył fragment „Dziennika duchowego” Ojca Jordana (nr I/19 – I/20), wokół którego rozwinęła się dyskusja. Kapłani dzielili się praktycznymi radami, jak nie popaść w rutynę recytowanych modlitw i wypełnić wszystkie warunki dobrej spowiedzi, nie zapominając o codziennym rachunku sumienia, obietnicy poprawy wyrażonej w formule spowiedzi. O tym jak dotrzeć do cierpiącego człowieka poprzez jego ciało, duszę i psychikę rozmawiano przy udziale obecnej pani kardiolog Grażyny, pani psycholog Jagody oraz doświadczonych w posłudze kapłańskiej „lekarzy dusz”. Świadectwo swojego nawrócenia opowiedział pan Wiesław, kościelny z Obornik. Rozmowy przeplatało kolędowanie.

Gościna w Obornikach to kolejny etap budowania wspólnoty Salwatorianów Świeckich. W planach jest kontynuacja spotkań grup z Obornik, Dobroszyc i Wrocławia. Celebracja wieczoru wigilijnego w bogatej oprawie, organizowana w domach salwatoriańskich, staje się tradycją wspólnot świeckich, którzy w ten sposób pragną uczcić Boże Narodzenie i patronalne święto Towarzystwa Boskiego Zbawiciela (25 XII).

Luiza
www.swieccy.sds.pl

www.judaiantoni.pl