Polski akcent na kursie dla formatorów Ameryki Łacińskiej.

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Polski akcent na kursie dla formatorów Ameryki Łacińskiej.

Z ramienia Generalatu w dniach 15-20 maja 2023 r. odbył się kurs dla formatorów Ameryki Łacińskiej. Miejscem spotkania była Brazylia (São Paulo), a za organizację i przebieg kursu odpowiadał nasz współbrat, ks. Krzysztof Gasperowicz SDS - konsultor generalny ds. formacji.
{[description]}
 
Program był dosyć napięty, ale doskonale połączył wykłady z poznawaniem salwatoriańskich domów w Brazylii. Tematyka obejmowała charyzmat bł. Franciszka Jordana (wykład poprowadził Ks. Milton Zonta SDS – przełożony generalny salwatorianów), psychologiczne aspekty formacji, charakterystykę psychologiczną młodzieży na kontynencie Ameryki Południowej oraz istotne elementy kierownictwa duchowego. Dominował język portugalski, z akcentami hiszpańskiego.
 
W programie wydarzenia znalazło się także miejsce na poznawanie salwatoriańskich szkół prowadzonych przez salwatorianów (zakonników i świeckich), a także wizyta w domach formacyjnych (salwatoriańkim domu dla studentów teologii i domu redemptorystów).
 
Wśród trzynastu formatorów z Wenezueli, Peru, Meksyku, Brazylii i Kolumbii znalazł się rownież ks. Paweł Radziejewski SDS, pochodzący z naszej prowincji, który posługuje obecnie jako formator w Kolumbii.
 
Międzynarodowe spotkania to za każdym razem doskonała okazja do poznania bogactwa i różnorodności w świecie salwatoriańskim. A w połączeniu ze zdobytą wiedzą wypełniają zamysł naszego założyciela.