Pielgrzymka motocyklistów do Merrillville.

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Pielgrzymka motocyklistów do Merrillville.

Już 14 raz pielgrzymi kierowali się do Merrillville na swoich jednośladach - naszego sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w USA. Pielgrzymka otwierająca sezon motocyklowy to już tradycja.
{[description]}
 
Cieszymy się, że Stowarzyszenie "Rajd Katynski Pamiec i Tozsamosc USA" gości u nas regularnie - modli się, buduje Polonię w USA i dba o Polską Tradycję.
 
Organizacja takich imprez robi wrażenie - piknik, dziesiątki samochodów obsługi, pełne rodziny i uśmiech na każdej twarzy - to wszystko buduje tradycje pielgrzymek do sanktuarium maryjnego. Trwają już przygotowania do największego spotkania, którym jest pielgrzymka Polonii do Merrillville w sierpniu, gdzie tysiące osób podąża pieszo, chociaż jest to zupełnie inne doświadczenie niż tradycyjnych polskich pielgrzymek pieszych.
 
Sanktuarium w Merrillville w którym posługują salwatorianie ożyło po pandemii. Setki spotkań Polonii w ciągu roku, a także innych społeczeństw znajduje swoje miejsce pod obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. To obowiązkowy punkt, który trzeba odwiedzić gdy udajemy się w okolice Chicago.