Kolejne kroki na drodze do procesu beatyfikacyjnego Heleny Kmieć.

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Kolejne kroki na drodze do procesu beatyfikacyjnego Heleny Kmieć.

W dniu dzisiejszym, w kaplicy domu prowincjalnego w Krakowie, wikariusz generalny, ks. Adam Teneta SDS, złożył przysięgę jako jeden z członków komisji historycznej w procesie beatyfikacyjnym Heleny Kmieć, powołanej przez abp. Marka Jędraszewskiego. Kolejni członkowie komisji i cenzorzy teologowie uczynią to w najbliższym czasie.
{[description]}

Zadaniem komisji historycznej jest skompilowanie relacji o życiu kandydata na ołtarze na podstawie wszystkich dostępnych dokumentów dotyczących sprawy. Z kolei zadaniem cenzorów teologów jest ocena tekstów, które pochodzą od kandydata na ołtarze/


Zarówno członkowie komisji historycznej jak i cenzorzy teologowie w najbliższym czasie rozpoczną pracę nad zebranym materiałem, aby został wykonany kolejny krok w fazie przygotowawczej procesu, przed jego otwarciem na etapie diecezjalnym.


Módlmy się w intencji wszystkich osób zaangażowanych w prowadzenie sprawy naszej salwatoriańskiej wolontariuszki, która jak sama mówiła w pełni czuje się częścią Rodziny Salwatoriańskiej.