Dziękczynienie za beatyfikację Franciszka Jordana: Anioł Pański z Papieżem

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Dziękczynienie za beatyfikację Franciszka Jordana: Anioł Pański z Papieżem

Dziś w południe, tj. 16 maja 2021 roku, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, na Placu Świętego Piotra w Rzymie, papież Franciszek uczestniczył wspólnie z wiernymi w modlitwie Anioł Pański. To spotkanie modlitewne było okazją do wyrażenia wdzięczności za beatyfikację Założyciela salwatorianów i salwatorianek.
{[description]}

Papież Franciszek wygłosił krótką refleksję na temat tajemnicy Wniebowstąpienia i radości, która płynie z tego wydarzenia. Pozdrawiając wiernych po zakończeniu modlitwy, zwrócił się również do przedstawicieli Rodziny Salwatoriańskiej, której przedstawiciele licznie zgromadzili się na Placu Świętego Piotra. Papież Powiedział

Pozdrawiam pielgrzymów z różnych krajów, przybyłych tutaj do Rzymu, aby uczestniczyć w Bazylice Świętego Jana na Lateranie w beatyfikacji kapłana Franciszka Marii od Krzyża, – o, jesteście tutaj! – Założyciela zakonu salwatorianów oraz sióstr salwatorianek. Bądźcie niestrudzonymi głosicielami Ewangelii, naśladując apostolski zapał swojego Założyciela. Niech będzie on dla was przykładem i przewodnikiem dzięki Słowu i Miłości Jezusa do służby w umęczonym świecie. Brawa dla nowego błogosławionego!

Wszyscy zgromadzeni na placu salwatorianie, salwatorianki oraz świeccy wraz z papieżem wznieśli, dziękczynny aplauz, wyrażając swoją radość za Błogosławionego Franciszka Jordana. Niech nasza radoś trwa nadal!

 

 

 

 


Anioł Pański Watykan Zobacz galerię