Australia: Radosne dziękczynienie

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 1 minutę

Australia: Radosne dziękczynienie

W piątek 18 czerwca 2021 r., w parafii Pittwater (NSW), salwatorianie i salwatorianie świeccy, wraz z biskupami, księżmi, parafianami z salwatoriańskich parafii Pittwater, Revesby, Pymble i Gosford oraz innymi zainteresowanymi, złożyli wspólne dziękczynienia za wiele wąznych chwil, które wydarzyły się w ostatnich miesiącach w rodzinie Salwatoriańskiej.
{[description]}

A są to: 140 lat od założenia Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, 60 lat posługi Salwatorianów w Australii, oraz beatyfikacja założyciela ks. Franciszka Marii od Krzyża Jordana.
Głównym celebransem Mszy św. dziękczynnej był bp Anthony Randazzo, biskup Diecezji Broken Bay. Dołączyli do niego: biskup Bernard O'Grady (emerytowany biskup, obecnie z Pitttwater), biskup Karol Kulczycki SDS (biskup z Port Pirie), ks. Jerzy Kołodziej SDS (przełożony regionalny) i inni księża.
Msza św. i wieczerza, która nastąpiła po niej, były czasem wspólnego świętowania i wielkiej radości dla lokalnego Kościoła w Nowej Południowej Walii, gromadząc wielu ludzi, których życie poruszył błogosławiony Franciszek Jordan.
To wspaniała zapowiedź obchodów, które odbędą się dla całej Australii w Perth 8 września br.

więcej na: http://www.sds.org.au

 


Australia: Radosne dziękczynienie Zobacz galerię