Albania: Intensywny i błogosławiony czas

Foto: {[description]}
Przeczytanie artykułu zajmie Ci 2 minuty

Albania: Intensywny i błogosławiony czas

Od ostatniego artykułu minęło sporo czasu, podczas którego miało miejsce kilka wydarzeń wartych wspomnienia.
{[description]}

Przede wszystkim udało się zakończyć katechezy przygotowujące do sakramentów chrztu, Komunii Świętej i bierzmowania, które rozpoczęły się w zeszłym roku, a które musiały zostać przerwane w wyniku obostrzeń pandemicznych. I tak, w okresie Wielkanocy sakrament chrztu przyjęły osoby dorosłe, zaś 13 czerwca, w dniu święta św. Antoniego Padewskiego (otoczonego wielką czcią przez wszystkich Albańczyków), w Betanii, podczas uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem ks. biskupa Georga Frendo OP, do pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania przystąpili pozostali kandydaci. Tak długi okres przygotowania pozwolił im lepiej przygotować się do duchowego przeżycia tak ważnych wydarzeń w życiu dzieci i młodzieży.
Okres wakacyjny, nacechowany był wytężoną pracą z emigrantami przyjeżdżającymi do rodzin i na urlopy. Niejednokrotnie chcą oni wtedy ochrzcić swoje dzieci bądź też zawrzeć związki małżeńskie i wspólnie świętować z rodziną.
Kolejnym ważnym wydarzeniem jakie ma miejsce podczas miesięcy wakacyjnych są obozy letnie (półkolonie), w których biorą udział dzieci z parafii, a które są prowadzone przez wolontariuszy przyjeżdżających z zagranicy (w tym roku z Ameryki Południowej i z WMS Salvator z Polski). Były one prowadzone w czterech miejscowościach Arrameras, Murqinë, Mallkuç, Bilaj. We wszystkich zajęciach, które trwały 2-3 tygodnie wzięło udział ponad 100 dzieci i młodzieży. ( Więcej można poczytać o nich na fanpage’u Wolontariatu Misyjnego Salvator https://www.facebook.com/WolontariatMisyjnySalvator )
Ostatnim wydarzeniem, które miało miejsce pod koniec sierpnia br. był odpust parafialny  w Bilaj (Męczeńskiej śmierci św. Jana Chrzciciela). Uroczystościom przewodniczył o. Krzysztof Maria Jank OCD, który w poprzednim roku rozpoczął swoją posługę w Albanii. W odpuście liczny udział wzięli parafianie ze wszystkich wiosek, wchodzących w skład parafii. Przybyli także miłośnicy i sympatycy tutejszego kościoła. Po Mszy św. Odbyła się agapa, czas wspólnego świętowania, rozmów i dzielenia się swoimi radościami i troskami życia codziennego.

Za te wszystkie wydarzenia serdecznie dziękujemy Dobremu Bogu.


Albania: Intensywny i błogosławiony czas Zobacz galerię