Artykuły 2023

Świętowanie niepodległości w Trzebnicy
W sobotę 11 listopada w Trzebnickiej Bazylice uczestnicy koncertu "Pieśni polskie zaśpiewajmy razem!" mogli usłyszeć i dołączyć do śpiewu wraz z solistami i połączonymi siłami chórów z Pleszewa, Trzebnicy i Kalisza.
Urodziny salwatoriańskiej grupy dziecięcej Ad Astra
Już dwa lata salwatoriańscy seminarzyści prowadzą grupę dla dzieci przy seminarium w Bagnie. Impreza urodzinowa nie mogła się obyć bez tańców, tortu i wspólnych wspomnień. I uśmiechniętych twarzy dzieci wraz z rodzicami, którzy współpracują przy tym projekcie.
Spotkanie ogólnopolskie Wolontariatu Misyjnego Salwator
Dzisiaj skończyło się Ogólnopolskie Spotkanie misjonarzy świeckich z Wolontariat Misyjny Salvator. Zapał młodych, miłość do misji, dobra zabawa i głęboka modlitwa.
Duszpasterze apostolatów młodzieżowych pracowali nad nowymi formami spotkań
W Zakopanem spotkali się duszpasterze Wolontariatu Misyjnego Salvator, Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej, Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań i TOTU - centrum młodzieżowe.
Nowy rok formacyjny w Centrum Formacji Duchowej w Trzebini
W Centrum Formacji Duchowej w Trzebini zainaugurowaliśmy kolejny rok formacyjny. W naszym domu rekolekcyjnym swoją formację przeżywają siostry w ramach trzech kursów: Szkoły Formatorek Zakonnych, Roku Odnowy Duchowej i Kursu Formacji Juniorackiej.
Inauguracja Rocznej Drogi Formacji dla kapłanów w Międzywodziu
Na nowo odkryć „arche”! 16 października 2023 roku rozpoczęła się pierwsza sesja Rocznej Drogi Formacji dla kapłanów i zakonników. Ta inicjatywa pod patronatem Komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Duchowieństwa prowadzona jest w salwatoriańskim Domu Formacji Kapłańskiej i Zakonnej w Międzywodziu. Pierwsza, pięciodniowa sesja poświęcona została tożsamości kapłańskiej.
Ostatnie pożegnanie ś. p. Ks. Pawła Stanoszka SDS
W środę 4.10.2023 r. wspólnota salwatorianów pożegnała na drodze do wieczności swojego wieloletniego profesora i wychowawcę - ks. Pawła Stanoszka SDS.
Nasz wspóbrat uczestniczy w misji NATO
Ks. ppor. Łukasz Karasiński SDS, który na co dzień pełni posługę w parafii wojskowej pw. bł. ks. kmdr Władysława Miegonia w Świnoujściu, od 10 lipca bierze udział w misji na okręcie ORP Kontradmirał Xawery Czernicki.
Śluby zakonne u salwatorianów
8 września to dla salwatorianów zawsze wyjątkowy dzień - rocznica śmierci naszego założyciela bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, święto Narodzenia Maryi Panny, którą obieramy jako szczególną patronkę, oraz dzień ślubów zakonnych w naszej prowincji.
Uzdrowiona dziewczynka za wstawiennictwem bł. o. Jordana ma już 9 lat
Livia Maria urodziła się 8 września 2014 r., w święto narodzenia NMP i rocznicę śmierci bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana.
Strona 2 z 7

Archiwum aktualności

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010