Artykuły 2018

„Lectio divina z Maryją” na Łotwie
W dniach 29-30 października 2018 roku ks. Krzysztof Wons SDS prowadził w Rydze skupienie „Cała piękna. Lectio divina z Maryją” dla osób konsekrowanych i kapłanów z Łotwy i Litwy.
Oborniki Śląskie: Odpust parafialny
28 października to dzień odpustu parafialnego ku czci św. Judy Tadeusza. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Karol Kulczycki SDS – wikariusz prowincjalny. W kazaniu wskazał na budowanie wspólnoty parafialnej na fundamencie wiary, odwołując się do słów z listu św. Judy: „Wy zaś, umiłowani, budując samych siebie, na fundamencie waszej najświętszej wiary, w Duchu Świętym się módlcie i w miłości Bożej strzeżcie samych...
Krzywin: Montaż słowno-muzyczny o św. Janie Pawle II
W dniu 28 października 2018 r. w kościele parafialnym w Krzywinie został zaprezentowany montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Papieskiego i 40 rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa".
Italia: Wizytacja duszpasterska w Trieście
W dniach od 18.10 do 21.10.2018 odbyła się (zaplanowana wcześniej) wizyta kanoniczna biskupa diecezjalnego Giampaolo Crepaldi w naszej nowej parafii salwatoriańskiej św. Łukasza Ewangelisty w Trieście.
RMS: Na salwatoriańskim szlaku
Fenomen pielgrzymowania nie maleje. Do salwatoriańskiego sanktuarium św. Jadwigi przybyło około 12 tys. pielgrzymów z Wrocławia w piękny jesienny, sobotni dzień. W naszej salwatoriańskiej grupie nr 8 również frekwencja pielgrzymów dopisała. Szczegółową relację przygotowała Magdalena Grzywniak.
Koczurki: Koncerty Scholi Jordan
Z okazji Roku Sługi Bożego O. Franciszka Mari od Krzyża Jordana parafialna schola „Jordan” z Koczurek przygotowała koncert słowno- muzyczny poświęcony Założycielowi Salwatorianów i Salwatorianek. Koncert oparty był o teksty z Dziennika Duchowego i koncentrował się na duchowej drodze O. Franciszka.
Elbląg: Pomagamy…
W niedzielę 14 października br. Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej, Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Mechanicznym „Lepszy Elbląg", Stowarzyszenie ELAktywni zorganizowali bieg charytatywny dla Bolesława Malinowskiego.
Elbląg: Ku wolności…
W roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w niedzielę 14.10 w parafii św. Brata Alberta w Elblągu odbył się koncert "...ku wolności", w wykonaniu chóru Redemptoris. Artyści zaprezentowali teksty i pieśni o charakterze patriotyczno-religijnym. Występ został odebrany bardzo pozytywnie.
100 km 100 osób i wyjątkowa Patronka
13 października blisko 100 osób pokonało rowerami trasę z salwatoriańskiej parafii w Warszawie do sanktuarium Matki Bożej w Niepokalanowie i z powrotem. Pielgrzymi ruszyli pod hasłem „Rozkręcamy wiarę”.
Katolicki Nobel dla Hospicjum św. Kamila
13 października na Zamku Królewskim w Warszawie, wolontariusze bielskiego hospicjum domowego, prowadzonego przez doktor Annę Byrczek, zostali nagrodzeni TOTUS-em, w kategorii „Promocja godności człowieka”.
Strona 3 z 14

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010