Artykuły 2017

RMS: „Poszli i ogłosili”
to temat spotkania weekendowego w seminarium salwatoriańskim w Bagnie. W dniach od 27 do 29 października br. ponad 25. osobowa grupa z Dolnego Śląska skupiała się w pięknym miejscu, odnajdując Boga w Piśmie, sakramentach i w człowieku. Dowodem nieprzeciętności tego spotkania była nie tylko bardzo duża frekwencja, ale również wrażenia – świadectwa uczestników. Poniżej kilka z nich.
Albania: Powołaniowy dzień skupienia
Placówka misyjna w Bilaj pozostaje pod czujną i troskliwą opieką duszpasterską salwatorianów z Polski. Codzienna praca i gorliwa posługa owocuje nie tylko zwiększoną liczbą udzielanych sakramentów, ale także świadomym zaangażowaniem w życie religijne. W każdej ze stacji misyjnych zorganizowane są grupy ministranckie, w których służy około 45 chłopców.
SOP: Jesienne akcje
Wejdźcie w nowe życie skupienia i modlitwy! Pod tym hasłem Salwatoriański Ośrodek Powołań zaprasza na jesienne dni skupienia, które odbędą się w następujących miejscach i terminach:
Albania: Rodzinne świętowanie
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Zbawiciela to patronalne święto Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. Rodzina salwatoriańska z terenów Albanii wspólnie świętuje ważne dla zgromadzenia wydarzenia. Salwatorianie, siostry salwatorianki i świeccy salwatorianie spotkali się 11 października w miejscowości Rragam. Malowniczo położona górska wioska stała się centrum salwatoriańskiego świata.
Rekolekcje Świeckich Salwatorianów
W dniach od 13 do 15 października br. Wspólnota Świeckich Salwatorianów przeżywała swoje coroczne rekolekcje. Odbyły się one w Trzebini, a nauki rekolekcyjne głosił ks. Tomasz Starużyk SDS, proboszcz salwatoriańskiej parafii w Mikołowie. Ksiądz rekolekcjonista zaproponował przybyłym spojrzenie na własną wiarę przez pryzmat wiary Maryi.
Trzebnica: Uroczystości Jadwiżańskie
15 października br. uroczystą Mszą św. w bazylice św. Bartłomieja i św. Jadwigi Śląskiej został oficjalnie zakończony Rok Jadwiżański w archidiecezji wrocławskiej. W uroczystości wzięło udział wielu biskupów, przełożonych wielu zakonów i zgromadzeń męskich i żeńskich, a także przedstawiciele rządu, władz samorządowych i lokalnych.
RMS: Rekordowy kurs animatorów
Po rekordowym w ilość uczestników forum można było spodziewać się bogatego we frekwencję kursu animatorów i tak też było. W dniach od 6 do 8 października br., ponad 45 osobowa grupa młodych ludzi z różnych stron Polski (m.in. Bielska Białej, Obornik Śląskich, Warszawy, Trzebnicy, Gryfina, Mikołowa i wielu innych), odkrywała swój talent bycia liderem. Tak spotkanie opisuje jedna z uczestniczek:
WSD: Salwatoriańskie Studio w Wieży
W dniu 11 października 2017 r. w Wyższym Seminarium Duchownym Salwatorianów w Bagnie zostało poświęcone Salwatoriańskie Studio w Wieży. Od lutego br. trwały przygotowania, planowanie i prace, przy czynnej pomocy ks. Piotra Ryby SDS ze studia Katolik, aby w miejscu starego radia, w wieży naszego seminarium, powstało studio nagrań.
SOP: Spotkanie Młodych w Trzebini
Salwatoriańskie Spotkanie Młodych w Trzebini na dobre wpisało się w kalendarz salwatoriańskich spotkań. Tradycyjnie już we wrześniu, młodzież z różnych stron Polski zgromadziła się w Trzebini k. Krakowa, by nie tylko podsumować czas wakacji spędzonych u boku salwatorianów, ale przede wszystkim wspólnie się modlić, pogłębić swoją wiarę, a także poczuć ducha wspólnoty, radości i pasji.
WSD: Inauguracja roku akademickiego
W dniu 11 października br. w WSD w Bagnie miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył Ks. Biskup prof. dr hab. Jacek Kiciński CMF, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej.
Strona 4 z 16

Archiwum aktualności

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010