Artykuły 2016

Albania: Świętujący Młodziankowie
W dniu 28 grudnia Kościół Katolicki wspomina Świętych Młodzianków. Z tejże okazji, dzieci i młodzież z Bilaj, wraz z wolontariuszami Wolontariatu Misyjnego Salvator, udali się na wycieczkę do Tirany.
RMS i WMS: Świąteczny jarmark
W dniach od 9 do 11 grudnia br. w Dobroszycach odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym nie zabrakło także salwatoriańskiego stoiska. Wśród wiatru i mrozu dzielnie reprezentowały się dwa apostolaty: Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej i Wolontariatu Misyjnego Salvator, które połączyły siły, by razem wziąć udział w tym przedświątecznym przedsięwzięciu.
Trzebinia: „Dzieciątko za paczkę”
Dla sześćdziesięciu ubogich rodzin oraz osób samotnych z parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa na trzebińskim Salwatorze, przygotowano świąteczne paczki na tegoroczne Boże Narodzenie.
Elbląg: Nakręceni na pomoc
Kiedy tylko usłyszeli o Patrycji i jej chorobie zaraz postanowili działać. Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej w Elblągu chciał, aby była to pomoc skuteczna i taka, w którą można wciągnąć jak najwięcej osób. Wówczas okazało się, że najlepsze będą nakrętki.
Mikołaj z Trzebnicy do Brzozdowiec
18 grudnia br., w Brzozdowieckiej parafii na Ukrainie, radości i szczęściu nie było granic. A stało się to z powodu przybycia upragnionego i długo wyczekiwanego św. Mikołaj, który w tym roku bardzo obficie obdarował dzieci i rodziny prezentami.
RMS: Dobre spotkanie w Warszawie
Adwent, często określany jest okresem radosnego oczekiwania. Problem z tym „sloganem" jest taki, jak w sumie z każdym - często umiera w konfrontacji z rzeczywistością. Ta śmierć jest szczególnie przykra, jeśli tą rzeczywistością jest „porąbana” Warszawa.
Albania: 135 lat Salwatorianów
W dniu 8 grudnia 2016 roku, Albańska wspólnota Towarzystwa Boskiego Zbawiciela świętowała w Bilaj 135. rocznicę założenia naszego Zgromadzenia. Na nasze salwatoriańskie święto przybył ksiądz arcybiskup Georg Frendo OP, ordynariusz diecezji Tirana-Durrës, ks. Artan Seli SDS, superior fundacji Albańskiej, ks. Dawid Rogala, siostry salwatorianki z Sheldi i Rragam oraz świeccy salwatorianie z północy Albanii.
RMS: Facebook Cię nie przytuli
Mobilność w sieci. Relacje – Bezpieczeństwo - Rozwój – to tytuł konferencji, która odbyła się w Gdyni, w dniach od 1 do 3 grudnia 2016 r., a wzięli w niej udział przedstawiciele RMS-u. Tak to spotkanie opisują sami zainteresowani:
Warszawa: Klerycy-żołnierze - oficerami
W dniu 3 grudnia 2016 r. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego odbyła się niecodzienna uroczystość. Wzięli w niej udział byli klerycy-żołnierze, których w latach 1959-1980 zmuszono do odbycia służby wojskowej. Wśród nich obecni byli salwatorianie: ks. Andrzej Urbański i ks. Zdzisław Tracz. W pierwszej grupie odznaczonych, znalazł się ks. Julian Bednarz, który odebrał patent oficerski 12 listopada br.
RMS w Międzybrodziu
W dniach od 25 do 27 listopada br., w Międzybrodziu Bialskim, odbył się weekendowy Dzień Skupienia dla młodzieży z południa Polski związanej z Ruchem Młodzieży Salwatoriańskiej. Uczestniczyła w nim grupa młodzieży z Bielska Białej wraz z duszpasterzem – ks. Pawłem Radziejewskim. Poniżej relacja Zuzi - jednej z uczestniczek:
Strona 1 z 18

Archiwum aktualności

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010